Folders |
2015 Results - Cherry Creek and Grandview InvitationalPublished by
Website:Click here Licensed to Eaglecrest High School HY-TEK's Meet Manager 5/2/2015 05:10 PM
CC/GV Invite 2015 - 5/2/2015
Stutler Bowl
Results
Girls 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Yon, Shayna Cherokee Tra 11.68 11.92q -0.2 8
2 Onyenwere, Michaela Grandview Hi 12.04 12.29q -1.5 7
3 Rogers, Haley Cherokee Tra 12.33 12.53q -0.7 5
4 Pelton, Tara Legend High 12.31 12.57q -1.3 6
5 Hall, Julia Arapahoe Hig 12.48 12.58q -1.5 1
6 Boade, Tess Valor Christ 12.41 12.70q -1.0 4
7 Smith, Jerriem George Washi 12.88 12.72q -0.7 5
8 Gartrell, Tessa Denver East 12.47 12.81q -1.3 2
9 Perry, Olivia Chaparral Hi 12.78 12.82 -1.5 1
10 Jennings, Aueron Chaparral Hi 12.94 12.96 -1.3 6
11 Maccagnan, Megan Valor Christ 12.80 13.02 -1.3 2
12 Groce, Alexandria George Washi 12.44 13.06 -1.5 3
13 Tesone, Gianna Valor Christ 12.95 13.10 -1.5 7
14 Turner, Kerry Mullen High 12.97 13.15 -0.2 8
15 Jones, Breanna Arapahoe Hig 12.84 13.19 -1.0 4
16 Piech, Paulina Grandview Hi 12.82 13.24 -1.5 3
17 Reining, Jazmyne Bear Creek H 13.00 13.31 -0.2 8
18 Ward, Madison ThunderRidge 13.31 13.32 -1.5 1
19 Cruz, Genevieve Dakota Ridge 13.17 13.34 -0.7 5
20 Fox, Katie Chaparral Hi 13.26 13.35 -1.3 2
21 Olson, Lilliana Bear Creek H 13.38 13.37 -1.3 2
22 Harrell, Chaday Overland Hig 13.34 13.39 -1.5 1
23 Warren, Alexis Grandview Hi 13.08 13.45 -1.5 7
24 Gaines, Erin Heritage Hig 13.20 13.51 -1.5 3
25 Laird, Sarah Mullen High 13.20 13.57 -1.0 4
26 Pierson, Madelyn ThunderRidge 13.44 13.60 -1.3 6
27 Parker, Isabella Denver East 13.62 13.66 -0.2 8
28 Tann, Jalynn Cherokee Tra 13.65 13.67 -1.5 7
29 Hill, Sara George Washi 13.72 13.70 -1.3 6
29 Lewis, Nicole Chatfield Hi 14.04 13.70 -1.5 1
31 Algee, Syanne Denver East 13.08 13.77 -1.3 6
32 Portee, Armanni Denver South 13.39 13.79 -1.5 3
33 Addante, Jamie Cherry Creek 13.60 13.83 -0.2 8
34 Gunn, Kaitlyn ThunderRidge 13.87 13.85 -0.7 5
35 Nicholl, Daria Chatfield Hi 13.90 13.92 -1.5 3
36 Marti, Allison Evergreen Hi 14.92 13.94 -1.3 2
37 Nagengast, Nicole Legend High 14.02 14.00 -1.5 1
38 Fahn, Elizabeth Littleton Hi 14.03 -1.0 4
39 Wolner, Dakota Cherry Creek 14.00 14.09 -1.3 2
40 Vander Leest, Mali Littleton Hi 14.11 -0.7 5
41 Cavazos, Amelia Arapahoe Hig 13.45 14.13 -1.5 7
42 Moore, Kyla Rock Canyon 14.11 14.18 -1.0 4
42 Zitella, Mia Evergreen Hi 13.89 14.18 -1.0 4
44 Wright, Amya Overland Hig 14.21 14.19 -0.7 5
45 Roark, Caitlin Cherry Creek 14.06 14.22 -1.3 2
46 Owusu, Anastasia Overland Hig 14.27 14.23 -1.5 7
47 Kern-Allely, Caroline Littleton Hi 14.10 14.25 -1.5 3
48 Delagarza, Paulina Rock Canyon 14.52 14.35 -0.2 8
49 Fijalkowski, Stefanne Legend High 14.24 14.41 -1.3 6
50 Murray, Jayden Harrison Hig 14.62 -1.5 1
51 Farris, Kristin Dakota Ridge 14.48 14.87 -0.2 8
52 Ray, Kala Denver South 14.97 -1.5 1
53 O'Dea, Meghan Mullen High 14.57 15.11 -1.5 7
54 Crump, Caroline Heritage Hig 15.14 -1.5 3
55 Gross, Samantha Dakota Ridge 14.60 15.16 -1.3 6
-- Fairman, Faolyn Columbine Hi 14.83 DNF -1.5 3
-- Hoak, Lily Columbine Hi 14.72 DNF -0.7 5
-- Moscoso, Kaylee Bear Creek H 13.43 DNF -0.7 5
-- Zagar, Bailey Rock Canyon DNF -1.3 2
-- Soumah, Oumou Denver South 14.80 DNF -1.0 4
-- Salvia, Alexandra Columbine Hi 13.41 DNF -1.0 4
Girls 100 Meter Dash
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Yon, Shayna Cherokee Tra 11.92 11.65 +0.0 10
2 Onyenwere, Michaela Grandview Hi 12.29 12.15 +0.0 8
3 Rogers, Haley Cherokee Tra 12.53 12.37 +0.0 6
4 Hall, Julia Arapahoe Hig 12.58 12.44 +0.0 5
5 Boade, Tess Valor Christ 12.70 12.52 +0.0 4
6 Gartrell, Tessa Denver East 12.81 12.71 +0.0 3
7 Smith, Jerriem George Washi 12.72 12.73 +0.0 2
-- Pelton, Tara Legend High 12.57 DNF +0.0
Girls 200 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Yon, Shayna Cherokee Tra 24.49 24.25q +0.0 8
2 Rogers, Haley Cherokee Tra 25.01 25.29q 1.2 7
3 Maccagnan, Megan Valor Christ 25.89 25.68q 0.6 3
4 Oancia, Sarah Mullen High 25.91 25.83q -0.8 2
5 Jennings, Aueron Chaparral Hi 26.38 25.94q 0.6 3
6 Smith, Jerriem George Washi 26.72 26.38q 1.2 7
7 Tesone, Gianna Valor Christ 26.38 26.46q -0.8 2
8 Register, Ashley Harrison Hig 26.84 26.56q +0.0 8
9 Landen, Emma Arapahoe Hig 26.99 26.73 +0.0 8
10 Petties, Dallas ThunderRidge 26.54 26.75 -0.6 5
11 Case, Jenna Mullen High 27.03 26.83 1.2 7
12 Reining, Jazmyne Bear Creek H 26.58 26.85 +0.0 6
13 Smith, Katy Chaparral Hi 26.10 27.15 +0.0 1
14 Sosa, Brooke Smoky Hill H 26.50 27.24 +0.0 4
14 Fox, Katie Chaparral Hi 27.23 27.24 +0.0 4
16 Clausell, Nakiya Denver East 25.81 27.25 +0.0 4
17 Rowland, Alexis Denver South 27.83 27.31 1.2 7
18 Ware, Alexa Harrison Hig 27.69 27.34 0.6 3
19 Moore, Madison Denver South 27.71 27.40 +0.0 4
20 Stiltner, Caitlin Grandview Hi 28.15 27.47 +0.0 6
21 Kuljis, Lucie Cherry Creek 27.46 27.49 0.6 3
22 Harrell, Chaday Overland Hig 28.08 27.52 1.2 7
23 Pierson, Madelyn ThunderRidge 27.99 27.61 +0.0 8
24 Zitella, Mia Evergreen Hi 29.12 27.64 +0.0 8
25 Kelly, Erica Rock Canyon 27.68 27.73 -0.8 2
26 Adam, Shannon ThunderRidge 27.81 27.74 +0.0 6
27 Swinney, Brianna Chatfield Hi 28.17 27.98 +0.0 4
27 Leith, Allyson Littleton Hi 27.98 -0.6 5
29 LeBlanc, Takyra Heritage Hig 27.20 28.09 -0.6 5
30 Wolner, Dakota Cherry Creek 28.33 28.16 +0.0 1
31 Martin, Kylie Valor Christ 28.69 28.20 +0.0 4
32 Hodge, Jayla Arapahoe Hig 28.15 28.47 -0.6 5
33 Moore, Jordyn Grandview Hi 28.46 28.49 +0.0 1
34 Owusu, Anastasia Overland Hig 29.06 28.64 +0.0 6
35 Caballero, Kassandra Mullen High 29.44 28.70 +0.0 6
36 Kern-Allely, Caroline Littleton Hi 29.11 28.79 1.2 7
37 Nagengast, Nicole Legend High 27.58 28.87 +0.0 1
38 Moore, Kyla Rock Canyon 29.82 29.01 -0.8 2
39 Smith, Bailey Evergreen Hi 28.53 29.07 -0.8 2
40 Wright, Amya Overland Hig 29.16 29.19 +0.0 8
41 Vander Leest, Mali Littleton Hi 28.56 29.27 0.6 3
42 Fijalkowski, Stefanne Legend High 29.32 29.50 1.2 7
43 Labonde, Susannah Cherry Creek 29.47 29.68 -0.6 5
44 Petersen, Emily Dakota Ridge 30.28 29.71 0.6 3
45 Fairman, Faolyn Columbine Hi 30.42 29.82 +0.0 4
46 Terrones, Alexandra Denver South 28.91 29.84 -0.6 5
47 Gross, Samantha Dakota Ridge 30.24 30.47 -0.8 2
48 Martin, Angelina Chatfield Hi 29.95 30.76 +0.0 1
-- Petry, Chandler Rock Canyon 27.53 DNF +0.0 1
-- Piegat, Elizabeth Dakota Ridge 29.80 DNF 0.6 3
-- Salvia, Alexandra Columbine Hi 27.86 DNF +0.0 8
-- Birch, Damajahnee Denver East 25.54 DNF -0.6 5
-- Spahic, Lamija Cherokee Tra 27.80 DNF -0.6 5
-- Holmes, Deborah Arapahoe Hig 29.50 DNF +0.0 4
-- Hoak, Lily Columbine Hi 30.05 DNF +0.0 1
-- Smith, Morgan Heritage Hig 27.50 DNF -0.8 2
-- Nwagwu, Michelle Grandview Hi 28.27 DNF -0.8 2
-- Pelton, Tara Legend High 25.25 DNF +0.0 6
-- Groce, Alexandria George Washi 27.16 DNF +0.0 6
-- Gartrell, Tessa Denver East 25.95 DNF +0.0 1
-- Hill, Sara George Washi 28.22 DNF 0.6 3
Girls 200 Meter Dash
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Rogers, Haley Cherokee Tra 25.29 24.94 3.1 10
2 Oancia, Sarah Mullen High 25.83 25.37 3.1 8
3 Maccagnan, Megan Valor Christ 25.68 25.93 3.1 6
4 Jennings, Aueron Chaparral Hi 25.94 26.26 3.1 5
5 Tesone, Gianna Valor Christ 26.46 26.45 3.1 4
6 Register, Ashley Harrison Hig 26.56 26.87 3.1 3
7 Smith, Jerriem George Washi 26.38 26.88 3.1 2
-- Yon, Shayna Cherokee Tra 24.25 DNF 3.1
Girls 400 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Hart, Kamryn ThunderRidge 57.68 57.86 7 10
2 Larkin, Sydnee Cherokee Tra 58.43 58.07 7 8
3 Holland, Symonne Cherokee Tra 58.36 58.19 7 6
4 Ross, Sylvana Grandview Hi 57.44 59.45 7 5
5 Penney, Kelly Cherokee Tra 58.24 59.69 7 4
6 Spahic, Lamija Cherokee Tra 1:03.01 1:01.07 6 3
7 Gallegos-Francksen, Emil Wheat Ridge 1:01.86 1:01.23 7 2
8 Marizza, Allison Arapahoe Hig 1:02.84 1:01.57 6 1
9 Plomondon, Katie Cherry Creek 58.99 1:02.00 7
10 Nwagwu, Michelle Grandview Hi 1:02.60 1:02.13 6
11 Vallin, Kayla Grandview Hi 1:04.25 1:02.36 5
12 Eoff, Jessie Smoky Hill H 1:04.70 1:03.13 5
13 Kelly, Rachel Rock Canyon 1:05.07 1:03.28 4
14 Bavandpour, Sara Cherry Creek 1:03.47 1:03.36 6
15 Wenham, Grace ThunderRidge 1:03.95 1:03.56 5
16 Eoff, Julie Smoky Hill H 1:05.73 1:03.86 4
17 Hill, Megan George Washi 1:03.72 1:04.16 6
18 Bispham, Stella Arapahoe Hig 1:05.06 1:04.49 5
19 Horton, Isabella Denver East 1:07.87 1:04.68 3
20 Straub, Korissa Arvada West 1:05.50 1:04.76 4
21 Laudel, Aubrey Chatfield Hi 1:07.73 1:05.10 3
22 Vander Leest, Mali Littleton Hi 1:06.25 1:05.17 3
23 Hitt, Lauren Cherry Creek 1:04.66 1:05.22 5
24 Zehnder, Meghan Evergreen Hi 1:06.09 1:05.50 3
25 Corbett, Hannah Valor Christ 1:05.61 1:05.51 4
26 Schulz, Emily Evergreen Hi 1:05.42 1:05.58 4
27 Hill, Sara George Washi 1:04.09 1:06.53 5
28 Arnett, Lauren Chaparral Hi 1:06.08 1:06.84 4
29 Elges, Brooke Mullen High 1:07.52 1:07.51 3
30 Alexander, Irma Mullen High 1:08.98 1:07.77 2
31 Closs, Jacquelin Chaparral Hi 1:08.29 1:07.86 2
32 Hines-Ike, Kira Heritage Hig 1:05.00 1:07.92 5
33 Fijalkowski, Stefanne Legend High 1:08.04 1:08.06 3
34 Duryea, Taylor Arapahoe Hig 1:07.80 1:09.27 3
35 Gandy, Achaya Denver South 1:06.73 1:09.73 3
36 VanDenBerg, Ashley Legend High 1:10.03 1:09.93 2
37 Wilson, Jynnea Columbine Hi 1:05.47 1:11.02 4
38 Farris, Kristin Dakota Ridge 1:12.11 1:11.53 1
39 Marlin, Izabella Denver South 1:10.69 1:12.64 2
40 Eckert, Lauren Overland Hig 1:12.31 1:12.76 1
41 Rodriguez, Samantha Denver East 1:15.57 1:14.13 1
42 Sargent, Brianna Bear Creek H 1:13.56 1:14.59 1
43 LaCasse, Tate Denver South 1:20.35 1:16.75 1
44 Petro, Kailey Bear Creek H 1:21.12 1:21.90 1
-- Schmidt, Victoria ThunderRidge 1:02.85 DNF 6
-- Larsen, Clarissa Chaparral Hi 1:02.36 DNF 7
-- Cruz, Zoey Columbine Hi 1:09.08 DNF 2
-- Lopez, Bianca Valor Christ 1:03.61 DNF 6
-- Escudero, Alexandria Bear Creek H 1:10.00 DNF 2
-- Rogers, Zelda Denver East 1:14.52 DNF 1
-- Gabrielson, Anne Mullen High 1:08.63 DNF 2
-- Vivek, Niketna Legend High 1:11.83 DNF 1
-- Albright, Emelyn Littleton Hi 1:05.82 DNF 4
-- Salvia, Alexandra Columbine Hi 1:03.43 DNF 6
-- Sosa, Brooke Smoky Hill H 1:04.72 DNF 5
-- Piegat, Elizabeth Dakota Ridge 1:09.00 DNF 2
Girls 800 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Hume, Cayli Dakota Ridge 2:18.46 2:14.70 3 10
2 Yount, Brynell Smoky Hill H 2:23.57 2:16.89 3 8
3 Hausmann, Reagan Valor Christ 2:25.64 2:17.26 3 6
4 Cordova, Audrey Heritage Hig 2:23.00 2:18.98 3 5
5 Slack, Sarah Arapahoe Hig 2:27.74 2:20.93 3 4
6 Swartz, Lisa Cherry Creek 2:18.16 2:20.96 3 3
7 Richards, Colleen Arapahoe Hig 2:28.87 2:24.16 3 2
8 Wall, Zoe ThunderRidge 2:27.07 2:25.54 3 1
9 McCurdy, Jordan Cherry Creek 2:26.64 2:26.85 3
10 Redman, Mikayla Cherokee Tra 2:27.00 2:27.00 3
11 Ogg, Lauren Valor Christ 2:29.44 2:29.07 3
12 Marizza, Allison Arapahoe Hig 2:29.97 2:30.26 2
13 Hornberger, Eva Overland Hig 2:30.90 2:30.96 2
14 Deleon, Eve Denver South 2:37.80 2:31.24 2
15 Iken, Addi Littleton Hi 2:32.00 2:31.62 2
16 Knibbe, Erica Cherokee Tra 2:44.24 2:31.81 1
17 Jordan, Heather Rock Canyon 2:35.00 2:31.83 2
18 Johannes, Emmah Smoky Hill H 2:27.13 2:32.06 3
19 Raymond, Anne Cherry Creek 2:30.30 2:33.07 2
20 Dreyfuss, Lane Rock Canyon 2:30.10 2:34.51 2
21 Arbuckle, Chloe Rock Canyon 2:35.00 2:35.77 2
22 McLaughlin, Mia Valor Christ 2:42.80 2:37.32 2
23 Laurie, Hannah Cherokee Tra 2:42.21 2:37.77 2
24 Taylor, Casey Legend High 2:47.06 2:44.50 1
25 Chavez, Olivia Mullen High 2:40.00 2:44.89 2
26 Kramer, Claudia Littleton Hi 2:48.56 2:46.74 1
27 Ortiz, Sarah Mullen High 2:45.50 2:47.38 1
28 Woodward, Kayla Bear Creek H 2:59.79 2:52.15 1
29 Elges, Brooke Mullen High 2:34.00 2:52.44 2
30 Gebretsadik, Sara Denver South 2:49.61 2:54.66 1
31 Roush, Monroe George Washi 2:48.06 2:57.37 1
32 O'Connor, Amanda Columbine Hi 2:55.62 2:58.39 1
33 Ellid, Aliya Denver South 3:05.11 3:01.44 1
34 Gerberkidane, Niat Denver East 3:03.39 3:25.19 1
-- Smith, Emily Legend High 2:47.23 DNF 1
-- Sambula, Ivory Denver East 3:20.75 DNF 1
-- Birch, Damajahnee Denver East 2:20.39 DNF 3
-- Giesen, Nicole Heritage Hig 2:36.43 DNF 2
-- Webber, Keeley Columbine Hi 2:53.46 DNF 1
-- Rothrock, Elizabeth Littleton Hi 2:37.05 DNF 2
-- Hart, Kamryn ThunderRidge 2:16.34 DNF 3
-- Petro, Kailey Bear Creek H 3:26.73 DNF 1
-- Jezier, Jamie Smoky Hill H 2:17.10 DNF 3
-- Atwell, Emma ThunderRidge 2:16.75 DNF 3
-- Brooks, Kayla Chatfield Hi 2:53.33 DNF 1
-- Glist, Lillian Chatfield Hi 2:41.14 DNF 2
-- Stanley, Mitchell Bear Creek H 2:58.24 DNF 1
-- Chappa, Jessie Chaparral Hi 2:30.17 DNF 2
Girls 1600 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Colter, Jordyn Cherry Creek 4:43.59 4:47.93 2 10
2 Peterson, Devon Cherry Creek 5:34.47 5:18.43 2 8
3 Schmitt, Caitlin Evergreen Hi 5:19.97 5:18.49 2 6
4 Markusch, Lillian Cherry Creek 5:10.64 5:21.91 2 5
5 Middleton, Mandee Arapahoe Hig 5:21.75 5:22.23 2 4
6 Johannes, Emmah Smoky Hill H 5:28.08 5:23.00 2 3
7 Iken, Addi Littleton Hi 5:30.72 5:32.52 2 2
8 Aurich, Morgan ThunderRidge 5:28.53 5:35.01 2 1
9 Redman, Maria Cherokee Tra 5:38.29 5:36.81 2
10 Peterson, Macy Rock Canyon 5:40.00 5:43.65 2
11 Janedis, Allison Rock Canyon 5:44.00 5:45.68 2
12 Giesen, Nicole Heritage Hig 5:51.44 5:48.03 1
13 McCurdy, Kennedey Cherokee Tra 5:44.72 5:48.41 2
14 Moore, Grace Valor Christ 6:03.09 5:48.99 1
15 Szeliga, Olivia Valor Christ 6:03.99 5:58.30 1
16 Williams, Eva Chaparral Hi 5:48.74 5:59.42 1
17 Deleon, Eve Denver South 5:44.36 5:59.97 2
18 Oglesby, Abigail Chatfield Hi 5:47.12 6:08.36 1
19 Fink, Olivia Dakota Ridge 6:17.16 6:12.32 1
20 Balman, Mackenna Rock Canyon 6:01.00 6:12.95 1
21 Crozier, Natalie Chatfield Hi 5:59.55 6:17.33 1
22 Stutzman, Jenae Littleton Hi 6:19.99 6:17.40 1
23 Wagner, Erika Chatfield Hi 6:22.16 6:20.65 1
24 Emerling, Shelby Bear Creek H 6:13.62 6:25.58 1
25 Kramer, Claudia Littleton Hi 6:10.35 6:28.90 1
26 Roush, Monroe George Washi 6:31.18 6:33.08 1
27 Gebretsadik, Sara Denver South 6:32.22 6:39.47 1
28 Super-hill, Jordan Mullen High 6:29.85 6:43.34 1
29 Hailemariam, Lili Denver South 6:59.95 6:52.46 1
30 McMullen, Kaitlin Dakota Ridge 6:59.73 7:17.72 1
-- McConnell, Amy Cherokee Tra 5:29.25 DNF 2
-- Fausz, Ashlee ThunderRidge 6:00.31 DNF 1
-- Waters, Emily ThunderRidge 5:40.77 DNF 2
-- Fink, Eliza Arapahoe Hig 5:58.17 DNF 1
-- Fatica, Lesley Smoky Hill H 5:43.87 DNF 2
-- Richards, Colleen Arapahoe Hig 5:45.50 DNF 2
-- Trizna, Annie Valor Christ 5:57.85 DNF 1
-- Bergford, Sarah Legend High 6:00.94 DNF 1
-- Ritchie, Caroline Denver East 6:47.17 DNF 1
-- Stecker, Claire Legend High 6:21.37 DNF 1
-- Smith, Emily Legend High 6:33.99 DNF 1
-- Schubert, Kaycie Smoky Hill H 5:59.75 DNF 1
-- Lane, Rachel Columbine Hi 6:09.18 DNF 1
-- Pfeifer, Victoria Columbine Hi DNF 1
Girls 3200 Meter Run
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Ogg, Lauren Valor Christ 11:12.85 11:02.89 10
2 Petersen, Erica Arapahoe Hig 11:29.19 11:44.65 8
3 Robbins, Caroline Grandview Hi 11:57.14 12:00.50 6
4 Marshall, Isabella Denver East 12:15.44 5
5 Morales, Camille Evergreen Hi 12:06.65 12:28.61 4
6 Ellington, Erin Grandview Hi 12:36.73 12:46.06 3
7 Bartelmey, Elyse Cherokee Tra 12:18.42 12:46.08 2
8 Sanelli, Lexi Chaparral Hi 12:37.28 12:48.37 1
9 Rask, Tatum ThunderRidge 12:55.62 12:54.66
10 Vathanavarin, Molly ThunderRidge 12:18.89 13:00.76
11 Trizna, Annie Valor Christ 13:02.97 13:06.26
12 Writebol, Emily Chaparral Hi 13:23.86 13:17.11
13 Rodriguez, Tori Cherokee Tra 13:15.24 13:34.64
14 Fink, Eliza Arapahoe Hig 13:05.18 14:23.85
-- Johannes, Emmah Smoky Hill H 12:10.00 DNF
-- Iken, Addi Littleton Hi 11:39.14 DNF
-- Lane, Rachel Columbine Hi 12:55.93 DNF
-- Fatica, Lesley Smoky Hill H 12:19.38 DNF
-- Krause, Clara Rock Canyon 13:30.00 DNF
Girls 100 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Sloan, Emily Rock Canyon 14.18 14.61q -0.3 6
2 Ashby, Amazing Cherokee Tra 15.17 15.13q -0.3 2
3 Pettaway, Rhyan Rock Canyon 14.80 15.46q -0.8 5
4 Andrews, Amanda Cherokee Tra 15.12 15.50q -1.1 3
5 Lanskey, Jenna Chaparral Hi 14.89 15.52q -1.8 4
6 Zurn, Cassidy ThunderRidge 15.52 15.71q -2.6 1
7 Morgan, Hali Denver East 16.03 16.19q -0.3 2
8 Brown, Kennede Grandview Hi 15.95 16.20q -2.6 1
9 Carlson, Hannah Arapahoe Hig 17.48 16.24 -1.8 4
10 Smith, T'Ana George Washi 16.48 16.96 -1.8 4
11 Holmes, Deborah Arapahoe Hig 16.94 16.98 -0.3 6
12 Sherwood, Sam Valor Christ 16.48 17.10 -0.8 5
13 Richardson, Bryce Grandview Hi 17.63 17.17 -1.1 3
14 Girard, Jessica Arapahoe Hig 17.22 17.47 -0.3 6
15 Merrill, Lydia Chaparral Hi 17.26 17.67 -0.8 5
16 Hammond, Heidi Valor Christ 17.80 17.79 -2.6 1
17 Parish, Sophia Rock Canyon 17.86 17.82 -2.6 1
18 Hardman, Bailey ThunderRidge 17.92 17.92 -0.3 2
19 Hillman, Destinee Harrison Hig 16.22 18.22 -1.1 3
20 Marty, Whitney Columbine Hi 17.78 18.37 -0.3 2
21 Horvat, Hailey Cherry Creek 18.80 18.43 -0.3 2
22 McLagan, Bailey Evergreen Hi 18.03 18.56 -1.1 3
23 Vigil, Sammie Smoky Hill H 18.42 18.79 -0.3 6
24 McCollum, Jessica Cherry Creek 18.72 18.99 -1.1 3
25 Harris, Rachel Evergreen Hi 20.10 19.04 -0.8 5
26 Janke, Amanda Chatfield Hi 19.25 19.07 -1.8 4
27 Mars, Shyla Cherokee Tra 19.10 19.12 -1.1 3
28 Hammerschmidt, Jordan ThunderRidge 18.18 19.17 -0.8 5
29 Alexander, Mackayla Bear Creek H 18.37 19.38 -0.3 6
30 Taylor, Natalie Columbine Hi 20.18 19.42 -1.8 4
31 Hughes, Julianna Bear Creek H 18.92 19.44 -0.3 2
32 Nash, Sierra Overland Hig 18.85 19.51 -2.6 1
33 Kern-Allely, Caroline Littleton Hi 19.80 19.65 -0.3 6
34 Diefenbach, Ashley Chaparral Hi 18.57 20.19 -0.8 5
35 Musgrave, Dana Columbine Hi 19.47 20.65 -0.8 5
36 Johnson, Ayanna Overland Hig 20.18 20.66 -1.1 3
37 Holgard, Dakota Bear Creek H 20.33 21.14 -0.3 2
38 Thompson, Tylor George Washi 21.20 21.28 -2.6 1
39 Raddetz, Rose Mullen High 18.85 21.54 -2.6 1
40 Lantz, Brandee Harrison Hig 21.72 23.52 -2.6 1
41 Sennate, Alysha Denver South 22.57 28.13 -1.1 3
-- Frostholm, Julia Cherry Creek 18.66 DNF -1.8 4
-- Baker, Elsa Chatfield Hi 22.34 DNF -0.3 2
-- Rowland, Alexis Denver South 18.14 DNF -1.8 4
-- Heckman, Annie Denver South 20.07 DNF -0.3 6
Girls 100 Meter Hurdles
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Sloan, Emily Rock Canyon 14.61 14.43 +0.0 10
2 Ashby, Amazing Cherokee Tra 15.13 14.78 +0.0 8
3 Pettaway, Rhyan Rock Canyon 15.46 15.08 +0.0 6
4 Andrews, Amanda Cherokee Tra 15.50 15.33 +0.0 5
5 Zurn, Cassidy ThunderRidge 15.71 15.41 +0.0 4
6 Lanskey, Jenna Chaparral Hi 15.52 15.61 +0.0 3
7 Morgan, Hali Denver East 16.19 15.62 +0.0 2
8 Brown, Kennede Grandview Hi 16.20 16.08 +0.0 1
Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Zurn, Cassidy ThunderRidge 45.41 46.14 6 10
2 Andrews, Amanda Cherokee Tra 46.28 46.17 6 8
3 Wilson, Julyah Overland Hig 46.82 46.48 6 6
4 Doublin, Khayla Denver East 48.05 47.04 5 5
5 Brown, Kennede Grandview Hi 46.59 47.58 6 4
6 Carlson, Hannah Arapahoe Hig 51.30 47.60 3 3
7 Hardman, Bailey ThunderRidge 48.74 48.26 5 2
8 Horvat, Hailey Cherry Creek 49.38 48.77 5 1
9 Holmes, Deborah Arapahoe Hig 49.79 48.89 4
10 Mundy, Nicole Grandview Hi 47.45 49.03 6
11 Pettaway, Rhyan Rock Canyon 49.10 49.13 5
12 Smith, Delaney Cherry Creek 46.36 49.50 6
13 Harris, Rachel Evergreen Hi 49.52 49.81 5
14 Girard, Jessica Arapahoe Hig 50.51 49.90 4
15 Sherwood, Sam Valor Christ 49.78 49.93 5
16 Bodnar, Anastacia Valor Christ 48.53 49.96 5
17 Mars, Shyla Cherokee Tra 50.10 50.36 4
18 Vigil, Sammie Smoky Hill H 52.70 50.84 3
19 Laird, Sarah Mullen High 50.34 51.47 4
20 Taylor, Natalie Columbine Hi 55.30 51.64 2
21 Marty, Whitney Columbine Hi 52.67 51.72 3
22 Stillwell, Emily Rock Canyon 54.76 51.83 2
23 Merrill, Lydia Chaparral Hi 51.03 52.31 4
24 Raddetz, Rose Mullen High 51.15 52.32 4
25 Smith, Brianna ThunderRidge 52.78 53.21 3
26 Hillman, Destinee Harrison Hig 54.08 53.55 2
27 Nash, Sierra Overland Hig 54.27 54.18 2
28 Diefenbach, Ashley Chaparral Hi 54.47 54.86 2
29 Musgrave, Dana Columbine Hi 53.47 55.23 3
30 Janke, Amanda Chatfield Hi 54.54 55.24 2
31 Freiheiter, Kate Dakota Ridge 57.03 55.29 1
32 Landers, Emma Dakota Ridge 57.82 55.60 1
33 Heckman, Annie Denver South 56.16 57.22 1
34 Lantz, Brandee Harrison Hig 1:00.64 1:00.09 1
35 Sennate, Alysha Denver South 1:00.38 1:06.09 1
-- Frostholm, Julia Cherry Creek 50.19 DNF 4
-- Rowland, Alexis Denver South 49.12 DNF 5
-- Lanskey, Jenna Chaparral Hi 45.28 DNF 6
-- Lauder, Anne Evergreen Hi 46.77 DNF 6
-- Smith, T'Ana George Washi 52.08 DNF 3
-- Johnson, Ayanna Overland Hig 1:00.25 DNF 1
Girls 4x100 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Cherokee Trail High School 'A' 46.95 47.31 3 10
1) Holland, Symonne 2) Rogers, Haley
3) Watson, Taylor 4) Yon, Shayna
2 Mullen High School 'A' 49.47 49.20 3 8
1) Case, Jenna 2) Laird, Sarah
3) Oancia, Sarah 4) Turner, Kerry
3 Valor Christian High School 'A' 49.91 49.44 3 6
4 Arapahoe High School 'A' 50.50 49.50 3 5
1) Carlson, Hannah 2) Hall, Julia
3) Jones, Breanna 4) Landen, Emma
5 Legend High School 'A' 50.58 49.78 3 4
1) Arnoldi, Hannah 2) Huey, Alyssa
3) Pelton, Tara 4) Smith, Katherine
6 Grandview High School 'A' 49.58 49.93 3 3
1) Bedu-Annan, Erica 2) Cade, Sierra
3) Piech, Paulina 4) Warren, Alexis
7 Overland High School 'A' 50.16 49.97 3 2
1) Harrell, Chaday 2) Lattimore, Jaivion
3) Waynewood, Octavia 4) Wilson, Julyah
8 ThunderRidge High School 'A' 50.49 51.03 3 1
1) Ward, Madison 2) Adam, Shannon
3) Pierson, Madelyn 4) Petties, Dallas
9 Denver East High School 'A' 51.10 51.15 2
1) Clausell, Nakiya 2) Parker, Isabella
3) Algee, Syanne 4) Vaden, Shyanne
10 Columbine High School 'A' 51.77 51.59 2
11 Heritage High School 'A' 52.09 51.78 2
1) Gaines, Erin 2) LeBlanc, Takyra
3) Hines-Ike, Kira 4) Smith, Morgan
12 Harrison High School 'A' 53.85 51.97 1
13 Bear Creek High School 'A' 52.14 52.14 2
1) Schnell, Taryn 2) Reining, Jazmyne
3) Moscoso, Kaylee 4) Olson, Lilliana
14 Rock Canyon High School 'A' 51.98 52.39 2
1) Pettaway, Rhyan 2) Sloan, Emily
3) Petry, Chandler 4) Newberry, Caleigh
15 Chatfield High School 'A' 52.29 52.42 2
1) Dorfler, Ricki 2) Lewis, Nicole
3) Nicholl, Daria 4) Swinney, Brianna
16 Littleton High School 'A' 54.09 53.26 1
1) Albright, Emelyn 2) Leith, Allyson
3) Schultheis, Sarrelle 4) Vander Leest, Mali
17 Cherry Creek High School 'A' 52.51 53.45 2
18 Denver South High School 'A' 54.60 53.55 1
19 George Washington High School 'A' 52.85 54.18 1
1) Swinger-Otey, Sean-Maree 2) Mitchell, Allison
3) Loran, Taya 4) Balsted, Blaire
20 Evergreen High School 'A' 52.46 55.13 2
1) Marti, Allison 2) Smith, Bailey
3) Zehnder, Meghan 4) Zitella, Mia
21 Dakota Ridge High School 'A' 55.98 57.54 1
1) Cavallaro, Addie 2) Farris, Kristin
3) Gross, Samantha 4) Petersen, Emily
Girls 4x200 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Cherokee Trail High School 'A' 1:39.78 1:42.76 3 10
1) Harrison, Minnie 2) Holland, Symonne
3) Larkin, Sydnee 4) Johnson, Anastacia
2 Valor Christian High School 'A' 1:47.81 1:44.92 3 8
3 Mullen High School 'A' 1:44.81 1:45.82 3 6
1) Case, Jenna 2) Gabrielson, Anne
3) Oancia, Sarah 4) Turner, Kerry
4 Smoky Hill High School 'A' 1:49.94 1:46.28 2 5
1) Hadley, Kyndall 2) Jezier, Jamie
3) Yount, Brynell 4) Sosa, Brooke
5 Arapahoe High School 'A' 1:46.10 1:46.34 3 4
1) Landen, Emma 2) Middleton, Mia
3) Slack, Sarah 4) Jones, Breanna
6 Overland High School 'A' 1:47.73 1:47.08 3 3
1) Harrell, Chaday 2) Lattimore, Jaivion
3) Waynewood, Octavia 4) Wilson, Julyah
7 Evergreen High School 'A' 1:48.93 1:48.74 3 2
1) Marti, Allison 2) Orr, Hannah
3) Schreiber, Kristina 4) Smith, Bailey
8 Littleton High School 'A' 1:49.16 1:50.27 2 1
1) Albright, Emelyn 2) Leith, Allyson
3) Knutson, Astrida 4) Fahn, Elizabeth
9 Denver South High School 'A' 1:52.16 1:50.64 1
10 Columbine High School 'A' 1:51.19 1:50.71 2
11 Rock Canyon High School 'A' 1:50.23 1:50.73 2
1) Newberry, Caleigh 2) Petry, Chandler
3) Parish, Sophia 4) Kelly, Erica
12 Heritage High School 'A' 1:51.29 1:50.94 2
1) Gaines, Erin 2) LeBlanc, Takyra
3) Hines-Ike, Kira 4) Smith, Morgan
13 Harrison High School 'A' 1:55.72 1:51.03 1
14 Grandview High School 'A' 1:49.00 1:51.16 3
1) Bedu-Annan, Erica 2) Moore, Jordyn
3) Mundy, Nicole 4) Piech, Paulina
15 Cherry Creek High School 'A' 1:51.33 1:51.80 2
16 Chatfield High School 'A' 1:51.39 1:51.93 2
1) Laudel, Aubrey 2) Lewis, Nicole
3) Nicholl, Daria 4) Swinney, Brianna
17 Denver East High School 'A' 1:56.49 1:52.70 1
1) Algee, Syanne 2) Holle, Ava
3) Kealiher, Samantha 4) Perry-Mazion, Shakym
18 George Washington High School 'A' 1:53.40 1:53.69 1
1) Swinger-Otey, Sean-Maree 2) Mitchell, Allison
3) Loran, Taya 4) Balsted, Blaire
19 Bear Creek High School 'A' 1:58.03 1:57.00 1
1) Alexander, Mackayla 2) Krusko, Edina
3) Cavey, Maklyn 4) Moscoso, Kaylee
-- ThunderRidge High School 'A' 1:47.03 DNF 3
-- Legend High School 'A' 1:50.10 DNF 2
1) Huey, Alyssa 2) Pelton, Tara
3) Smith, Katherine 4) Turner, Katie
Girls 4x400 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 ThunderRidge High School 'A' 4:00.75 3:56.23 2 10
2 Cherokee Trail High School 'A' 4:00.18 3:57.53 2 8
1) Harrison, Minnie 2) Johnson, Anastacia
3) Larkin, Sydnee 4) Penney, Kelly
3 Cherry Creek High School 'A' 4:12.05 4:08.64 2 6
4 Grandview High School 'A' 4:11.64 4:10.34 2 5
1) Brown, Kennede 2) Cade, Sierra
3) Stiltner, Caitlin 4) Vallin, Kayla
5 Evergreen High School 'A' 4:16.99 4:11.81 1 4
1) Lauder, Anne 2) Moss, Cat
3) Orr, Hannah 4) Schreiber, Kristina
6 Littleton High School 'A' 4:13.69 4:12.23 2 3
1) Fahn, Elizabeth 2) Kacanda, Kaysha
3) Knutson, Astrida 4) Rothrock, Elizabeth
7 Smoky Hill High School 'A' 4:05.74 4:13.85 2 2
1) Eoff, Julie 2) Hadley, Kyndall
3) Jezier, Jamie 4) Yount, Brynell
8 Rock Canyon High School 'A' 4:12.80 4:22.39 2 1
1) Peterson, Macy 2) Newberry, Brooklynn
3) Kelly, Rachel 4) Pettaway, Rhyan
9 Denver South High School 'A' 4:41.38 4:44.76 1
-- Legend High School 'A' 4:10.08 DNF 2
-- Denver East High School 'A' 4:49.21 DQ 1
1) Horton, Isabella 2) Morris, Destiny
3) Rodriguez, Samantha 4) Sambula, Ivory
Girls 4x800 Meter Relay
==============================================================================
School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Arvada West High School 'A' 9:52.00 9:51.87 10
1) Doucette, Katie 2) Valdez, Amber
3) Gallegos, Civianna 4) Rawe-Thomas, Erin
2 Rock Canyon High School 'A' 10:12.07 9:56.79 8
1) Janedis, Allison 2) Dreyfuss, Lane
3) Balman, Mackenna 4) Peterson, Macy
3 Cherokee Trail High School 'A' 10:00.24 10:02.94 6
1) McCurdy, Kennedey 2) Redman, Maria
3) Redman, Mikayla 4) Thomas, Charlotte
4 Chatfield High School 'A' 10:16.61 10:03.07 5
1) Benninger, Finlay 2) Crozier, Natalie
3) Glist, Lillian 4) Oglesby, Abigail
5 Smoky Hill High School 'A' 9:27.78 10:33.45 4
1) Eoff, Julie 2) Fatica, Lesley
3) Johannes, Emmah 4) Schubert, Kaycie
6 Chaparral High School 'A' 10:24.00 10:44.45 3
1) Chappa, Jessie 2) Compoz, Sydney
3) Sanelli, Lexi 4) Williams, Eva
7 Denver East High School 'A' 13:05.85 11:29.36 2
1) Gerberkidane, Niat 2) Rogers, Zelda
3) Sambula, Ivory 4) Sambula, Lilly
8 Cherry Creek High School 'A' 11:25.93 11:36.13 1
-- ThunderRidge High School 'A' 9:43.73 DNF
-- Denver South High School 'A' 10:48.77 DNF
Girls 800 Sprint Medley
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Grandview High School 'A' 1:51.02 1:50.24 2 10
1) Onyenwere, Michaela 2) Piech, Paulina
3) Ross, Sylvana 4) Warren, Alex
2 Cherry Creek High School 'A' 1:52.98 1:50.47 2 8
3 Cherokee Trail High School 'A' 1:50.07 1:51.08 2 6
1) Ashby, Aumni 2) Harrison, Minnie
3) Penney, Kelly 4) Watson, Taylor
4 Littleton High School 'A' 1:54.47 1:54.99 2 5
1) Albright, Emelyn 2) Knutson, Astrida
3) Kacanda, Kaysha 4) Fahn, Elizabeth
5 Rock Canyon High School 'A' 1:55.37 1:55.69 2 4
1) Pettaway, Rhyan 2) Newberry, Caleigh
3) Kelly, Erica 4) Newberry, Brooklynn
6 Columbine High School 'A' 1:57.37 1:56.42 1 3
7 Overland High School 'A' 1:54.17 1:58.79 2 2
1) Hornberger, Eva 2) Owusu, Anastasia
3) Rhodes, Krista 4) Waynewood, Octavia
8 Bear Creek High School 'A' 1:59.91 1:59.04 1 1
1) Schnell, Taryn 2) Olson, Lilliana
3) Reining, Jazmyne 4) Escudero, Alexandria
9 Arapahoe High School 'A' 1:56.20 1:59.23 2
1) Cavazos, Amelia 2) Hodge, Jayla
3) Gilliard, Tori 4) Bispham, Stella
10 Denver South High School 'A' 2:01.83 1:59.27 1
11 Legend High School 'A' 1:55.99 2:03.05 2
1) Arnoldi, Hannah 2) Huey, Alyssa
3) Smith, Emily 4) Turner, Katie
12 Denver East High School 'A' 2:05.43 2:08.52 1
1) Mabry, Olivia 2) Algee, Syanne
3) Holle, Ava 4) Morris, Destiny
-- Chatfield High School 'A' 2:00.46 DNF 1
1) Nicholl, Daria 2) Swinney, Brianna
3) Laudel, Aubrey 4) Rapp, Natalie
Girls High Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Petry, Chandler Rock Canyon 5-01.00 5-04.00 10
2 Russell, Lauren Evergreen Hi 5-03.00 5-01.00 8
3 Johnson, Anastacia Cherokee Tra 5-02.00 4-11.00 5
3 Ashby, Amazing Cherokee Tra 5-00.00 4-11.00 5
3 Kenney, Jessica Arvada West 5-03.00 4-11.00 5
6 Peoples, Mekhi George Washi J4-11.00 3
7 Sweeterman, Lauren Cherry Creek 5-01.00 J4-11.00 2
8 Petties, Dallas ThunderRidge 5-02.00 J4-11.00 1
9 Wenham, Megan ThunderRidge 4-10.00 4-09.00
9 Rowland, Alexis Denver South 5-00.00 4-09.00
9 Spillar, Riley Dakota Ridge 4-08.00 4-09.00
9 Hodge, Jayla Arapahoe Hig 4-08.00 4-09.00
9 Jennings, Tezyanna Chaparral Hi 5-00.00 4-09.00
14 Eckert, Lauren Overland Hig 4-08.00 4-07.00
14 Shaw, Tori Grandview Hi 4-08.00 4-07.00
14 Hammond, Heidi Valor Christ 4-08.00 4-07.00
14 Sakiewicz, Julia Cherry Creek 4-08.00 4-07.00
14 Peterson, Kellsi ThunderRidge 4-08.00 4-07.00
14 Wehrli, Piper Columbine Hi 5-00.00 4-07.00
14 Cruz, Taylor Columbine Hi 4-08.00 4-07.00
-- Morand, Jaimee Legend High 4-10.00 NH
-- Thurston, Alex Heritage Hig 4-08.00 NH
-- Rinerson, Abby Rock Canyon 4-10.00 NH
-- Yeager, Svetlana Smoky Hill H 5-00.00 NH
-- Martin, Kylie Valor Christ 4-04.00 NH
-- Hughes, Julianna Bear Creek H 4-06.00 NH
-- Holgard, Dakota Bear Creek H 4-06.00 NH
-- Nazarenus, Jessica Chaparral Hi 4-08.00 NH
-- Gilliard, Tori Arapahoe Hig 4-08.00 NH
-- Girard, Jessica Arapahoe Hig 4-08.00 NH
-- Troeger, Lauren Evergreen Hi 4-10.00 NH
-- Vaden, Shyanne Denver East 4-08.00 NH
-- Wilson, Aminah George Washi 4-02.00 NH
-- Perry, Olivia Chaparral Hi 4-10.00 NH
-- Landers, Emma Dakota Ridge 4-04.00 NH
Girls Pole Vault
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Smith, Gabrielle ThunderRidge 11-00.00 11-06.00 10
2 Paxton, Avery Cherry Creek 11-01.00 10-06.00 8
3 Vasina, Melanie Smoky Hill H 10-06.00 10-00.00 6
4 Godfrey, Sheridan Arapahoe Hig 8-08.00 J10-00.00 5
5 DiPaola, Camille Mullen High 10-06.00 9-06.00 4
6 Rinerson, Abby Rock Canyon 9-06.00 J9-06.00 3
7 Peterson, Kellsi ThunderRidge 8-06.00 9-00.00 2
8 Mabry, Olivia Denver East 9-06.00 J9-00.00 1
9 Andersen, Bailey Heritage Hig 8-01.00 J9-00.00
10 Erkson, Kaitlyn Grandview Hi 8-06.00 J9-00.00
11 Ellis, Sterlyng Chaparral Hi 8-06.00 8-06.00
11 Shaver, Gina Arapahoe Hig 7-07.00 8-06.00
13 Johnson, Sierra Heritage Hig 7-00.00 8-00.00
13 Elder, Spencer ThunderRidge 8-00.00
13 Andrie, Carlie Smoky Hill H 7-04.00 8-00.00
13 Warren, Madeline Cherry Creek 8-06.00 8-00.00
13 Scheckel, Chlotille Chaparral Hi 8-06.00 8-00.00
13 Gonzalez, Stacey Grandview Hi 8-03.00 8-00.00
19 Hammond, Heidi Valor Christ 7-00.00
19 Thomas, Gabriel Chaparral Hi 7-06.00 7-00.00
19 Vieregger, Avery Valor Christ 7-01.00 7-00.00
19 Hautamaa, Olivia Valor Christ 7-01.00 7-00.00
-- McLagan, Bailey Evergreen Hi 6-03.00 NH
-- Coryell, Tameryn Evergreen Hi 9-03.00 NH
-- Cade, Sierra Grandview Hi NH
-- Drury, Claire Cherry Creek 7-06.00 NH
-- Brown, Gabby Mullen High 7-06.00 NH
Girls Long Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind
==============================================================================
Preliminaries
1 Yon, Shayna Cherokee Tra 18-07.50 18-00.00q +0.0
2 Ashby, Amazing Cherokee Tra 17-08.00 17-10.50q 0.2
3 Register, Ashley Harrison Hig 16-07.50 16-06.00q +0.0
4 Spahic, Lamija Cherokee Tra 15-01.00 16-05.50q +0.0
5 Middleton, Mia Arapahoe Hig 15-10.00 16-04.00q +0.0
6 Dominguez, Elizabeth Chatfield Hi 15-04.00 16-03.00q -0.2
7 Smith, Katherine Legend High 17-00.00 16-02.00q -0.4
8 Lopes, Keisha Smoky Hill H 16-00.75 16-01.00q +0.0
9 Bedu-Annan, Erica Grandview Hi 16-05.00 16-00.00q 0.2
10 Turner, Katie Legend High 16-00.50 15-10.00 -1.6
11 Ware, Alexa Harrison Hig 14-09.50 15-09.00 -0.7
12 Kacanda, Kaysha Littleton Hi 16-04.50 15-07.00 +0.0
12 Vivek, Niketna Legend High 15-11.00 15-07.00 0.4
14 Kuehneman, Kristi ThunderRidge 16-04.00 15-06.00 +0.0
15 Lewis, Nicole Chatfield Hi 15-05.75 15-02.50 -0.8
16 Cruz, Genevieve Dakota Ridge 15-09.25 15-02.00 +0.0
17 Larrabee, Anna Valor Christ 14-07.00 15-01.50 -0.8
18 Newberry, Caleigh Rock Canyon 15-01.00 14-10.00 0.2
19 Parish, Sophia Rock Canyon 14-11.00 14-09.50 -0.2
20 Jones, Breanna Arapahoe Hig 15-11.00 14-07.50 +0.0
20 Hensley, Hannah ThunderRidge 14-10.00 14-07.50 +0.0
22 Wilson, Julyah Overland Hig 14-06.00 14-04.00 +0.0
23 Martin, Angelina Chatfield Hi 14-05.50 14-03.00 -0.9
24 Vertner, Mackenzie Chaparral Hi 14-09.75 14-02.00 -1.1
25 Eckert, Lauren Overland Hig 14-05.75 14-01.00 +0.0
26 Meagher, Alexa Heritage Hig 14-01.50 14-00.50 0.1
27 Winkler, Molly Bear Creek H 13-11.00 13-11.00 +0.0
28 Person, Madison Grandview Hi 14-07.00 13-10.00 +0.0
29 Lattimore, Jaivion Overland Hig 14-06.00 13-09.00 -0.8
30 Soumah, Oumou Denver South 14-03.00 13-08.50 +0.0
30 Gandy, Achaya Denver South 13-09.00 13-08.50 +0.0
32 Purchase, Mackenzie Chaparral Hi 13-04.50 13-08.00 +0.0
33 Krusko, Edina Bear Creek H 14-10.00 13-07.50 -0.7
34 Kissler, Erika Evergreen Hi 13-05.75 13-05.50 +0.0
35 Doublin, Khayla Denver East 15-11.25 13-05.00 -1.9
35 Neu, Ashley Columbine Hi 14-07.25 13-05.00 -1.3
37 Wolner, Dakota Cherry Creek 13-01.50 13-03.00 -0.7
38 Zagar, Bailey Rock Canyon 13-09.50 13-02.00 +0.0
39 Chichester, Emma Cherry Creek 13-05.00 12-11.00 +0.0
-- Comstock, Madison Bear Creek H 14-06.00 ND NWI
-- Leiker, Katie ThunderRidge 14-07.00 ND NWI
-- Waters, Annie Valor Christ 14-01.00 ND NWI
-- Martin, Kylie Valor Christ 14-05.00 ND NWI
-- Turrietta, Ashley Smoky Hill H 10-00.00 ND NWI
-- Morris, Taylor Chaparral Hi 13-10.00 ND NWI
-- Lloyd, Michelle Smoky Hill H 12-00.00 ND NWI
-- Kuljis, Lucie Cherry Creek 14-07.00 ND NWI
-- Akuei, Sarah George Washi 15-11.00 ND NWI
-- Mitchell, Allison George Washi 14-01.50 ND NWI
-- Coryell, Tameryn Evergreen Hi 14-04.00 ND NWI
-- Swinger-Otey, Sean-Maree George Washi 15-03.00 ND NWI
-- Lantz, Brandee Harrison Hig 12-00.00 ND NWI
-- Alcocer, Pricilla Denver Schoo 10-09.00 ND NWI
-- Hurd, Nizhooni Denver Schoo 11-06.25 ND NWI
-- Landers, Emma Dakota Ridge 14-00.00 ND NWI
-- Humphrey, Stephanie Denver South 11-11.75 ND NWI
-- Vuth, Chhorda Denver Schoo 11-00.00 ND NWI
Girls Long Jump
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Yon, Shayna Cherokee Tra 18-00.00 18-00.00 +0.0 10
2 Ashby, Amazing Cherokee Tra 17-10.50 17-10.50 +0.0 8
3 Register, Ashley Harrison Hig 16-06.00 16-06.00 +0.0 6
4 Spahic, Lamija Cherokee Tra 16-05.50 16-05.50 +0.0 5
5 Smith, Katherine Legend High 16-02.00 16-04.50 0.1 4
6 Middleton, Mia Arapahoe Hig 16-04.00 16-04.00 +0.0 3
7 Dominguez, Elizabeth Chatfield Hi 16-03.00 16-03.00 -0.2 2
8 Lopes, Keisha Smoky Hill H 16-01.00 16-01.00 +0.0 1
9 Bedu-Annan, Erica Grandview Hi 16-00.00 16-00.00 0.2
Girls Triple Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind
==============================================================================
Preliminaries
1 Larkin, Sydnee Cherokee Tra 37-03.50 38-01.00q +0.0
2 Lauder, Anne Evergreen Hi 36-09.50 36-05.50q 1.7
3 Ashby, Aumni Cherokee Tra 35-02.75 36-01.00q 1.0
4 Ashby, Amazing Cherokee Tra 36-06.25 34-01.50q 0.8
5 Lopes, Keisha Smoky Hill H 34-10.00 33-11.00q 0.3
6 Dominguez, Elizabeth Chatfield Hi 32-08.75 33-07.00q 0.3
7 Middleton, Mia Arapahoe Hig 33-10.00 33-06.00q +0.0
8 Kacanda, Kaysha Littleton Hi 33-01.75 33-04.00q +0.0
9 Kelley, Jessie Columbine Hi 30-10.25 32-05.50q 1.6
10 Martin, Angelina Chatfield Hi 30-08.25 32-02.00 1.2
11 Krusko, Edina Bear Creek H 31-02.25 31-11.50 +0.0
12 Hammond, Heidi Valor Christ 30-10.75 31-11.00 1.1
13 Hollines, Mariela Cherry Creek 30-10.00 31-09.00 +0.0
14 Parish, Sophia Rock Canyon 32-09.00 31-05.75 +0.0
15 Waters, Annie Valor Christ 31-09.50 31-01.00 +0.0
16 Comstock, Madison Bear Creek H 31-04.50 30-08.75 +0.0
17 Girard, Jessica Arapahoe Hig 30-01.00 30-05.50 -0.3
18 Hensley, Hannah ThunderRidge 31-06.50 30-05.00 +0.0
19 Hughes, Julianna Bear Creek H 30-02.00 30-01.50 +0.0
20 Castro, Vanessa Chaparral Hi 31-06.50 30-01.00 2.3
20 Larrabee, Anna Valor Christ 30-02.50 30-01.00 0.2
22 Lattimore, Jaivion Overland Hig 30-07.50 30-00.50 -0.1
23 Person, Madison Grandview Hi 30-08.25 29-03.50 0.9
24 Lavandier, Clara Cherry Creek 28-01.00 29-01.00 0.2
25 Lloyd, Michelle Smoky Hill H 28-02.50 28-07.50 0.2
26 Vivek, Niketna Legend High 29-08.00 28-05.25 +0.0
27 Henderson, Kailee Cherry Creek 26-07.50 28-03.50 +0.0
28 Lantz, Brandee Harrison Hig 28-08.00 28-01.50 +0.0
29 Tedesco, Jenny Legend High 30-02.00 28-01.00 +0.0
30 Pelton, Natalie Legend High 28-05.00 28-00.00 +0.0
31 Henke, Megan Arapahoe Hig 29-00.00 27-11.00 +0.0
31 Meagher, Alexa Heritage Hig 29-10.50 27-11.00 0.2
33 Hammond, Melody Rock Canyon 27-00.00 27-09.50 +0.0
-- Schoen, Samantha ThunderRidge 29-10.00 ND NWI
-- Leiker, Katie ThunderRidge 30-04.50 ND NWI
-- Gandy, Achaya Denver South 21-01.25 ND NWI
-- Humphrey, Stephanie Denver South 26-08.25 ND NWI
-- Anderson, Whitney Chatfield Hi 30-07.50 ND NWI
-- Morgan, Hali Denver East 36-06.00 ND NWI
-- Woodard, Kailani Evergreen Hi 29-08.00 ND NWI
-- Crump, Caroline Heritage Hig 28-08.50 ND NWI
-- Soumah, Oumou Denver South ND NWI
Girls Triple Jump
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Ashby, Amazing Cherokee Tra 34-01.50 39-03.25 +0.0 10
2 Larkin, Sydnee Cherokee Tra 38-01.00 38-01.00 +0.0 8
3 Lauder, Anne Evergreen Hi 36-05.50 36-05.50 1.7 6
4 Ashby, Aumni Cherokee Tra 36-01.00 J36-05.50 +0.0 5
5 Lopes, Keisha Smoky Hill H 33-11.00 33-11.00 0.3 4
6 Dominguez, Elizabeth Chatfield Hi 33-07.00 33-07.00 0.4 3
7 Kacanda, Kaysha Littleton Hi 33-04.00 33-06.50 +0.0 2
8 Middleton, Mia Arapahoe Hig 33-06.00 33-06.00 +0.0 1
9 Kelley, Jessie Columbine Hi 32-05.50 32-05.50 1.2
Girls Shot Put
========================================================================
Name Year School Seed Prelims
========================================================================
Preliminaries
1 Showalter, Haley Valor Christ 42-03.00 44-00.00q
2 Calascione, Jennifer Chaparral Hi 35-04.00 35-10.50q
3 Mahnke, Ann Smoky Hill H 34-11.00 33-08.00q
4 Portee-Curry, Ajane' Overland Hig 31-11.00 33-03.50q
5 Scott, Ranubia Overland Hig 29-04.00 33-00.00q
6 Line, Brittany Littleton Hi 33-05.50 32-06.00q
7 Land, Xena Cherry Creek 31-08.50 32-01.00q
8 May, Victoria Mullen High 30-04.25 31-11.00q
9 Huff, Karli Columbine Hi 31-04.50 31-07.50q
10 Pettit, Bobbi Littleton Hi 36-10.50 31-05.00
11 Johnson, Madison Chatfield Hi 30-09.00 30-08.00
12 McCoy, Bailey Legend High 30-10.00 30-07.00
13 Bode, Tyra Cherokee Tra 32-00.50 30-05.00
14 McLelland, Kenzie Cherokee Tra 30-06.00 30-02.00
14 Abeyta, Haley Bear Creek H 30-11.00 30-02.00
16 Homner, McKenna Grandview Hi 31-10.00 29-11.00
17 McKenney, Madeline Littleton Hi 30-10.50 29-08.00
18 Copley, Shelby Columbine Hi 30-08.00 29-04.00
19 Thrush, Morgan Grandview Hi 30-04.00 29-03.00
20 Snipes, Jaz Myne ThunderRidge 29-00.00 29-00.00
21 Stewartson, Sloane Rock Canyon 31-05.00 28-09.00
22 Uyanga, Nomin Cherry Creek 26-11.00 28-07.00
22 Mahlmeister, Kara Heritage Hig 28-08.00 28-07.00
24 Lapalme, Brittany Smoky Hill H 28-11.00 27-11.00
25 Unger, Abi ThunderRidge 29-07.00 27-09.00
26 Vavrik, Dasia Arapahoe Hig 27-11.00 27-07.00
-- Richardson, Kaylene Harrison Hig 25-02.00 ND
-- Benton, Jessica Heritage Hig 26-09.50 ND
-- Cooney, Deidre Smoky Hill H 34-03.50 ND
-- Pataroque, Dana Rock Canyon 26-00.00 ND
-- Paul, Brayden ThunderRidge 28-07.00 ND
-- Flax, Jessica Legend High 25-04.50 ND
-- Childs, Sarah Rock Canyon 19-07.50 ND
-- Parsons, Kristi Cherokee Tra 28-10.00 ND
-- Weston, Greta Cherry Creek 22-03.00 ND
-- Jackson, Carley Chatfield Hi 25-10.50 ND
-- Archuleta, Layla Dakota Ridge 16-09.50 ND
-- Gutierrez, Kaila Dakota Ridge 24-07.00 ND
-- Baytok, Yasmine Columbine Hi 26-05.00 ND
-- Kenney, Jessica Arvada West 27-00.00 ND
-- Null, Felicia Bear Creek H 25-06.00 ND
-- Kadarisman, Jennifer Arapahoe Hig 26-07.00 ND
-- Garcia, Jade Chatfield Hi 29-08.00 ND
-- Stenson, Joey Bear Creek H 26-08.50 ND
-- Hellums, Lexi Evergreen Hi 28-01.00 ND
-- Rauch, Emily Evergreen Hi 24-11.50 ND
-- Tesfai, Sarah Denver South 20-00.00 ND
-- Caster, Michelle Grandview Hi 27-04.00 ND
-- Rogers, Auriel George Washi 24-11.50 ND
-- Kibe-Chartier, Hana Denver East 24-06.00 ND
-- Magni, Elisa Denver East 27-10.50 ND
-- Little, Kaitlin Dakota Ridge 25-05.25 ND
-- Tachbele, Semer Denver South ND
-- Alcocer, Pricilla Denver Schoo 22-00.00 ND
Girls Shot Put
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
==============================================================================
Finals
1 Showalter, Haley Valor Christ 44-00.00 44-00.00 10
2 Calascione, Jennifer Chaparral Hi 35-10.50 35-10.50 8
3 Mahnke, Ann Smoky Hill H 33-08.00 33-08.00 6
4 Portee-Curry, Ajane' Overland Hig 33-03.50 33-03.50 5
5 Scott, Ranubia Overland Hig 33-00.00 33-00.00 4
6 Line, Brittany Littleton Hi 32-06.00 32-06.00 3
7 Huff, Karli Columbine Hi 31-07.50 32-04.00 2
8 Land, Xena Cherry Creek 32-01.00 32-01.00 1
9 May, Victoria Mullen High 31-11.00 31-11.00
Girls Discus Throw
========================================================================
Name Year School Seed Prelims
========================================================================
Preliminaries
1 Showalter, Haley Valor Christ 159-02 151-08q
2 Calascione, Jennifer Chaparral Hi 128-02 123-11.50q
3 Matl, Gabbie Littleton Hi 110-10 108-09.50q
4 Stewartson, Sloane Rock Canyon 117-04 106-06q
5 Land, Xena Cherry Creek 93-09 106-03q
6 Perry, Carly Columbine Hi 104-07 105-06q
7 Mahnke, Ann Smoky Hill H 105-08 100-04q
8 McCoy, Bailey Legend High 88-06 96-03.50q
9 Cooney, Deidre Smoky Hill H 108-10 95-10.50q
10 Abeyta, Haley Bear Creek H 98-02.50 95-09
11 Johnson, Madison Chatfield Hi 92-02 93-02.50
12 Null, Felicia Bear Creek H 91-10 92-03
13 Homner, McKenna Grandview Hi 94-03.50 88-05.50
14 Vavrik, Dasia Arapahoe Hig 92-09 88-04.50
15 Uyanga, Nomin Cherry Creek 89-08 88-02.50
16 Lapalme, Brittany Smoky Hill H 86-02 87-00.50
17 Bode, Tyra Cherokee Tra 80-07 85-07.50
-- Richardson, Kaylene Harrison Hig 72-00 ND
-- Thrush, Morgan Grandview Hi 91-05 ND
-- Kirby, Savannah Littleton Hi 99-01 ND
-- Benton, Jessica Heritage Hig 78-08 ND
-- Mahlmeister, Kara Heritage Hig 86-05 ND
-- Flax, Jessica Legend High 71-04 ND
-- Pataroque, Dana Rock Canyon 85-04 ND
-- Childs, Sarah Rock Canyon 49-08 ND
-- Pauling, Hannah ThunderRidge 69-02 ND
-- Jacobs, Haley ThunderRidge 94-06 ND
-- May, Victoria Mullen High 78-04 ND
-- Pettit, Bobbi Littleton Hi 107-00 ND
-- Scott, Ranubia Overland Hig 70-04 ND
-- Portee-Curry, Ajane' Overland Hig 82-09 ND
-- Jackson, Carley Chatfield Hi 92-00.50 ND
-- McLelland, Kenzie Cherokee Tra 72-06 ND
-- Patten, Madison Chaparral Hi 81-09 ND
-- Hitt, Lauren Cherry Creek 73-06 ND
-- Copley, Shelby Columbine Hi 82-03 ND
-- Parsons, Kelli Cherokee Tra 67-11 ND
-- Hahn, Skylie Arvada West 73-00 ND
-- Kenney, Jessica Arvada West 100-04 ND
-- Miller, Kaitlyn Arapahoe Hig 77-06 ND
-- Merrill, Lydia Chaparral Hi 86-06 ND
-- Stenson, Joey Bear Creek H 84-09 ND
-- Tachbele, Semer Denver South ND
-- Tesfai, Sarah Denver South 51-06 ND
-- Magni, Elisa Denver East 81-10 ND
-- Jones, Bailee Evergreen Hi 71-08 ND
-- Caster, Michelle Grandview Hi 75-01 ND
-- Hellums, Lexi Evergreen Hi 77-09 ND
-- Blackwell, Grace Dakota Ridge 50-07 ND
-- Gutierrez, Kaila Dakota Ridge 62-06 ND
-- Quinn, Tyra Columbine Hi 83-03 ND
-- Kibe-Chartier, Hana Denver East 51-08 ND
-- Little, Kaitlin Dakota Ridge 67-05 ND
Girls Discus Throw
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
==============================================================================
Finals
1 Showalter, Haley Valor Christ 151-08 158-09 10
2 Calascione, Jennifer Chaparral Hi 23-11.50 123-11.50 8
3 Perry, Carly Columbine Hi 105-06 114-09 6
4 Matl, Gabbie Littleton Hi 08-09.50 113-01 5
5 Mahnke, Ann Smoky Hill H 100-04 108-06 4
6 Stewartson, Sloane Rock Canyon 106-06 106-06 3
7 Land, Xena Cherry Creek 106-03 106-03 2
8 Cooney, Deidre Smoky Hill H 95-10.50 97-11.50 1
9 McCoy, Bailey Legend High 96-03.50 96-03.50
Boys 100 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Rambo, Danny Valor Christ 11.14q +0.0 2
2 Makatura, Donte Arvada West 11.12 11.18q -2.4 8
3 Poole, Surae Denver South 11.16 11.26q +0.0 5
4 Hood, Vincent Valor Christ 11.27q -2.0 3
5 Agyei, Michael Smoky Hill H 11.21 11.28q 0.3 4
6 Wright, Malcolm Denver South 11.14 11.32q -2.0 7
7 Dawkins, Brian Valor Christ 11.33q -1.2 1
8 Milligan, Andrew Evergreen Hi 11.29 11.34q -1.2 1
9 Spencer, Javon Chaparral Hi 11.11 11.44 -2.7 9
10 Goldin, Mosi Overland Hig 11.38 11.48 +0.0 5
11 Howes, Cole Arvada West 11.33 11.50 +0.0 2
12 Craft, Javier Cherry Creek 11.32 11.56 -1.2 1
13 Davis, Justin Harrison Hig 11.53 11.58 -2.0 7
14 Johnson, Ivan Cherokee Tra 11.44 11.59 -2.0 7
14 Smith, Andrew Littleton Hi 11.59 0.3 4
16 Jones, James Mullen High 11.23 11.60 -2.0 3
16 Ames, Drew Chaparral Hi 11.52 11.60 -2.4 8
18 Kruse, Tyler Cherokee Tra 11.52 11.62 -2.7 9
18 Howard, Marcus Denver Schoo 11.64 11.62 -2.0 3
20 Hines, Sam ThunderRidge 11.45 11.63 -2.4 8
21 Norton, Austin Columbine Hi 11.36 11.65 0.3 4
22 Willoughby, Noah Smoky Hill H 11.70 11.67 +0.0 2
23 Jacquez, Nick Harrison Hig 11.65 11.69 +0.0 2
23 Gonzales, Carter Legend High 11.90 11.69 -1.7 6
25 Cadena, Devin Rock Canyon 11.90 11.71 0.3 4
26 Lowry, Jake Columbine Hi 11.49 11.76 -2.7 9
27 Jackson, Adrian Mullen High 11.33 11.79 -2.0 3
28 Karbon, Blake Chaparral Hi 11.65 11.81 -1.2 1
29 Bigornia, Jordan Bear Creek H 11.78 11.85 -2.4 8
30 Reed, Maccee Dakota Ridge 11.74 11.86 0.3 4
31 Snocker, Jacob Rock Canyon 11.64 11.89 0.3 4
32 Lyons, Eric Littleton Hi 11.90 +0.0 5
33 MacLean, Thomas Cherokee Tra 11.84 11.92 -2.0 7
34 Mitchell, Trevell Overland Hig 11.90 11.98 +0.0 5
35 Overholt, Benjamin Chatfield Hi 11.78 12.00 -2.0 7
35 Toca, Nicholas Arapahoe Hig 12.41 12.00 0.3 4
35 Tivis, Isaiah Harrison Hig 11.90 12.00 -2.0 3
38 Halliburton, Alijah Overland Hig 11.80 12.05 -2.7 9
39 Gu, Vincent Cherry Creek 11.95 12.06 +0.0 2
40 Billingsley, Ted Grandview Hi 11.81 12.09 -2.4 8
41 Padmore, Marcus George Washi 12.14 12.15 -2.4 8
42 Bush, Daniel George Washi 11.94 12.19 -1.2 1
43 Kane, Alex Rock Canyon 12.34 12.25 +0.0 5
44 Madrid, Jaydon Legend High 11.91 12.28 +0.0 2
45 Young, Charles Denver East 11.95 12.31 -1.2 1
45 Lindsay, Marcus Denver South 11.96 12.31 -2.0 3
47 Frenette, Ben Chatfield Hi 11.98 12.36 0.3 4
48 Urmann, Corbin Arapahoe Hig 12.30 12.39 -2.7 9
49 Baack, Tyler Evergreen Hi 11.80 12.42 -2.7 9
50 Le, Michael Dakota Ridge 12.31 12.45 -2.0 7
51 Wentz, Christian Littleton Hi 12.46 -1.2 1
52 Hall, Mysun Denver East 12.49 12.52 -2.0 3
53 Ogsbury, Wesley Denver East 12.01 12.53 +0.0 5
54 Shorts, Dre Grandview Hi 11.44 12.56 -1.7 6
55 Sutton, Paris Dakota Ridge 12.33 12.69 -1.7 6
56 Smith, JaCoby George Washi 12.56 12.87 +0.0 2
-- Riza, Fardian Chatfield Hi 11.62 DNF +0.0 5
-- Lee, Brandon ThunderRidge 12.02 DNF -1.7 6
-- Ciurczak, Mark ThunderRidge 11.25 DNF +0.0 2
-- Adams, Marco Bear Creek H 12.31 DNF -2.4 8
-- Castellano, Camden Arapahoe Hig 12.19 DNF -2.7 9
-- Encinas, Dominic Bear Creek H 12.09 DNF -2.0 7
-- Cumber, Christian Mullen High 11.14 DNF -1.7 6
-- Ogu, Chibunna Legend High 11.57 DNF -1.7 6
-- Pirrin, Aiden Grandview Hi 11.72 DNF -2.0 3
-- James Waters, Tristan Smoky Hill H 11.75 DNF +0.0 5
-- Cooper, Austin Cherry Creek 11.78 DNF -1.7 6
-- Rodriguez, Mateo Columbine Hi 11.69 DNF -1.2 1
Boys 100 Meter Dash
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Makatura, Donte Arvada West 11.18 11.08 -0.6 10
2 Poole, Surae Denver South 11.26 11.13 -0.6 8
3 Rambo, Danny Valor Christ 11.14 11.15 -0.6 6
4 Dawkins, Brian Valor Christ 11.33 11.17 -0.6 5
5 Milligan, Andrew Evergreen Hi 11.34 11.32 -0.6 4
6 Agyei, Michael Smoky Hill H 11.28 11.36 -0.6 3
7 Hood, Vincent Valor Christ 11.27 11.42 -0.6 2
-- Wright, Malcolm Denver South 11.32 DNF -0.6
Boys 200 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Makatura, Donte Arvada West 22.57 22.02q 1.1 4
2 Hood, Vincent Valor Christ 22.30 22.37q 0.5 6
3 Phillips, Ki Jana Chaparral Hi 22.25 22.40q +0.0 8
4 Watkins, Bubba Valor Christ 22.21 22.48q +0.0 9
5 Rambo, Danny Valor Christ 22.60q 1.1 4
6 Howes, Cole Arvada West 22.79 22.68q 0.6 1
7 Johnson, Eric Harrison Hig 23.71 22.78q +0.0 3
8 Wilbon, Arsean Cherokee Tra 23.84 22.92q -0.2 2
9 Jackson, Adrian Mullen High 23.95 22.96 +0.0 3
10 Gonzales, Carter Legend High 23.00 22.99 -0.2 2
10 Fisher, Austin Grandview Hi 23.12 22.99 0.2 7
10 Ames, Drew Chaparral Hi 23.67 22.99 1.1 4
13 Goldin, Mosi Overland Hig 23.22 23.04 +0.0 8
14 Agyei, Michael Smoky Hill H 22.95 23.08 0.6 1
15 Hines, Sam ThunderRidge 23.08 23.12 +0.0 3
16 Murray, Cameron Overland Hig 23.10 23.19 1.6 5
17 Voss, Quincey Cherokee Tra 23.12 23.21 0.5 6
18 Daniels, Eric Grandview Hi 23.89 23.26 0.6 1
19 Feaster, Joshua Smoky Hill H 26.22 23.31 0.6 1
20 Rodriguez, Mateo Columbine Hi 23.09 23.34 1.1 4
21 Griffin, Dre'mond Denver South 23.89 23.37 0.6 1
22 Cannon, Colin Littleton Hi 23.38 1.6 5
23 Mitchell, Trevell Overland Hig 24.20 23.43 +0.0 8
24 Lyons, Eric Littleton Hi 23.54 -0.2 2
25 Smith, Bryant Cherokee Tra 23.94 23.66 -0.2 2
26 Lawrence, Marcus Grandview Hi 23.66 23.72 1.6 5
27 Muma, Chad Legend High 23.65 23.74 0.5 6
28 Eckdahl, Sam Legend High 23.61 23.91 0.2 7
29 Kullby, Bryce Evergreen Hi 23.98 23.92 1.6 5
30 Schutte, Grant Rock Canyon 24.39 23.99 +0.0 8
31 Snocker, Jacob Rock Canyon 24.02 24.03 0.2 7
32 Toca, Nicholas Arapahoe Hig 24.89 24.07 1.1 4
33 Ryckman, Sam Columbine Hi 24.52 24.16 0.5 6
34 Engelken, Jacob Cherry Creek 24.54 24.17 1.1 4
34 Willoughby, Noah Smoky Hill H 23.50 24.17 +0.0 9
36 Hardy, James Denver South 23.97 24.31 1.1 4
36 Abbott, Henry Columbine Hi 24.31 +0.0 3
38 Young, Charles Denver East 24.26 24.33 +0.0 9
39 Jacquez, Nick Harrison Hig 24.70 24.58 0.6 1
40 Lee, Brandon ThunderRidge 25.33 24.59 +0.0 9
41 Hall, Mysun Denver East 25.42 24.62 +0.0 9
42 Sugg, Colin Heritage Hig 24.56 24.64 +0.0 3
43 McCurdy, Lucas Cherry Creek 24.72 24.75 -0.2 2
44 Yang-Aaron, Mack Arapahoe Hig 24.90 24.87 1.6 5
45 Weigang, Joseph Heritage Hig 24.91 25.00 0.5 6
46 Brown, Lavios Mullen High 25.14 25.10 +0.0 8
47 McIntosh, Emerson Heritage Hig 25.54 25.13 0.2 7
48 Castellano, Camden Arapahoe Hig 24.70 25.15 0.6 1
49 Wentz, Christian Littleton Hi 25.83 25.18 1.1 4
49 Callejo, Chandler Chatfield Hi 25.46 25.18 +0.0 8
51 Le, Michael Dakota Ridge 26.00 25.20 +0.0 3
52 Bush, Daniel George Washi 24.60 25.35 -0.2 2
53 Sutton, Paris Dakota Ridge 24.86 25.61 +0.0 3
54 Foxworth, Cornelius Denver East 25.79 25.69 1.6 5
55 Smith, JaCoby George Washi 25.78 26.02 0.5 6
56 Hart, Ryan Dakota Ridge 26.17 26.06 -0.2 2
57 Johnson, Deyamonte George Washi 27.25 26.84 0.6 1
-- Wright, Malcolm Denver South 22.56 DNF 1.6 5
-- Jones, Jonathan ThunderRidge 24.50 DNF 0.2 7
-- Addison, Jacob Chatfield Hi 23.52 DNF +0.0 8
-- Cumber, Christian Mullen High 22.60 DNF +0.0 3
-- Eddings, Ryan Grandview Hi 22.73 DNF -0.2 2
-- Stanley, Dimitri Cherry Creek 24.33 DNF +0.0 9
-- Boykin, Markez Harrison Hig 23.27 DNF +0.0 9
-- Kane, Alex Rock Canyon 24.53 DNF 1.6 5
-- Walker, Cam Evergreen Hi 23.98 DNF 0.5 6
-- Garcia, Sam Chatfield Hi 24.99 DNF 0.2 7
Boys 200 Meter Dash
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Makatura, Donte Arvada West 22.02 22.09 1.7 10
2 Watkins, Bubba Valor Christ 22.48 22.18 1.7 8
3 Phillips, Ki Jana Chaparral Hi 22.40 22.21 1.7 6
4 Hood, Vincent Valor Christ 22.37 22.67 1.7 5
5 Wilbon, Arsean Cherokee Tra 22.92 22.70 1.7 4
6 Howes, Cole Arvada West 22.68 22.74 1.7 3
7 Johnson, Eric Harrison Hig 22.78 22.87 1.7 2
8 Rambo, Danny Valor Christ 22.60 23.23 1.7 1
Boys 400 Meter Dash
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Waters, Ben Valor Christ 48.58 48.91 8 10
2 Book, Daniel Cherry Creek 49.89 49.71 8 8
3 Phillips, Ki Jana Chaparral Hi 51.09 50.20 8 6
4 Cannon, Colin Littleton Hi 51.10 50.74 8 5
5 Karbon, Blake Chaparral Hi 52.20 50.80 7 4
6 LaFrombois, Leighton Cherokee Tra 50.50 51.16 8 3
7 Frauenhoff, Henry D ThunderRidge 52.45 51.51 7 2
8 Martinez, Steven Bear Creek H 52.78 51.64 7 1
9 Kail, Tommy Littleton Hi 52.94 51.81 6
10 Far, Munib ThunderRidge 52.44 51.90 7
11 Vallin, Tyler Grandview Hi 52.34 52.34 7
12 LaFonte, Cole Columbine Hi 52.87 52.35 6
13 Blake, Tre Littleton Hi 51.40 52.40 7
14 Lyle, Keane Rock Canyon 52.23 52.74 7
15 Griffin, Dre'mond Denver South 53.82 52.77 5
16 Thompson, Keelan Cherokee Tra 50.94 52.96 8
16 Dagnon, Hunter Valor Christ 54.06 52.96 5
18 Bullawa, Josh Chaparral Hi 52.98 53.16 6
19 Santaniello, Steven Columbine Hi 53.37 53.41 6
20 Kleckner, John Arvada West 54.03 53.51 5
21 Johnson, Mitch Heritage Hig 53.28 53.62 6
22 Keene, Dalton Chatfield Hi 56.20 53.67 3
23 Langley, Avery Rock Canyon 54.63 53.74 4
24 Burrell, Keyin Denver East 55.84 53.99 4
25 Smith, Bryant Cherokee Tra 53.19 54.17 6
26 Cunningham, Indarius Columbine Hi 54.29 1
27 Hampton, Griffin Arapahoe Hig 56.54 54.36 3
28 Barrett-Rivkin, Shea Evergreen Hi 58.60 54.38 2
29 Davis, Braylan Overland Hig 55.15 54.42 4
30 Weigang, Joseph Heritage Hig 55.72 54.53 4
31 Izmirian, Matt Bear Creek H 55.78 54.61 4
32 Stanley, Dimitri Cherry Creek 52.72 54.65 7
33 James Waters, Tristan Smoky Hill H 53.61 54.86 6
34 Jones, Chris Overland Hig 57.13 54.98 2
35 Asare, Kwabena Arvada West 54.68 55.02 4
36 Van Denend, Dylan Arapahoe Hig 55.09 55.24 4
37 Anthony, Michael Smoky Hill H 54.26 55.48 5
38 Traeger, Noah Valor Christ 56.80 55.83 3
39 Mcdougal, Will Grandview Hi 56.37 56.32 3
40 Treadway, Eli Harrison Hig 1:04.00 56.77 1
41 Mills, Sawyer Evergreen Hi 58.71 57.00 1
42 Cronin, Josh Chatfield Hi 58.92 57.13 1
43 Hart, Ryan Dakota Ridge 56.83 57.14 3
44 Fischer, Nicholas Arapahoe Hig 57.50 57.82 2
45 Yeagley, Samuel Chatfield Hi 58.69 57.93 2
46 Massey, Joseph Denver East 58.67 58.22 2
47 Diggins, EiSaan George Washi 59.92 1:11.33 1
-- Oliver, Gabe Bear Creek H 54.50 DNF 4
-- Lowry, Maxwell ThunderRidge 54.19 DNF 5
-- Brooks, Kevin Denver South 53.41 DNF 6
-- Dougherty, Liam Cherry Creek 54.27 DNF 5
-- Kelly, Dalantae Smoky Hill H 53.63 DNF 5
-- Drummond, Jordan Denver East 59.94 DNF 1
-- Min, Joel Legend High 55.96 DNF 3
-- Andria, Nicolas Legend High 56.26 DNF 3
-- Ocana, Devin Legend High 54.43 DNF 5
-- Kayton, Ryan Harrison Hig 57.08 DNF 2
-- Bimenyimena, Godansi Harrison Hig 58.46 DNF 2
-- Seaman, Andrew Mullen High 57.26 DNF 2
-- Locascio, Nick Mullen High 57.00 DNF 3
-- Steiner, Marcus Denver South 50.26 DNF 8
-- Sisneros, Triston Grandview Hi 51.37 DNF 8
-- Cozart, Darius George Washi 59.01 DNF 1
Boys 800 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Yount, Blake Smoky Hill H 1:52.61 1:51.20 4 10
2 Book, Daniel Cherry Creek 1:55.71 1:54.89 4 8
3 Fitsum, Hayelom Denver East 1:57.38 1:55.79 4 6
4 Moore, David ThunderRidge 1:57.38 1:57.90 4 5
5 Burris, Brian Grandview Hi 1:59.69 1:58.39 4 4
6 Del Mazo, Kevin Smoky Hill H 1:57.02 1:59.30 4 3
7 Hamson, Daniel Cherry Creek 1:59.60 1:59.34 4 2
8 Jenson, Chandler ThunderRidge 1:58.19 2:00.06 4 1
9 Tauber, Gabe Rock Canyon 2:04.00 2:00.63 3
10 McLean, Chase Valor Christ 2:01.16 2:00.88 4
11 Ibala, Sammy Columbine Hi 2:07.30 2:01.45 3
12 Temple, Eric Evergreen Hi 2:01.15 2:01.92 4
13 Bruns, Luke Valor Christ 2:04.96 2:02.65 3
14 Far, Munib ThunderRidge 2:04.10 2:03.31 3
15 Zieser, Rick Arapahoe Hig 2:03.70 2:03.79 3
16 Quinn, Brayden Legend High 2:02.09 2:03.96 4
17 Hopkins, Tahir Smoky Hill H 1:59.00 2:04.25 4
18 Steavpack, Andrew Rock Canyon 2:01.00 2:04.30 4
19 Carlson, Michael Arapahoe Hig 2:04.93 2:05.92 3
20 Bullock, Brandon Cherokee Tra 2:04.14 2:06.59 3
21 Todd, Jared Heritage Hig 2:06.46 2:06.65 3
22 Plum, Andrew Cherry Creek 2:04.20 2:06.95 3
23 Hebner, Alex Chaparral Hi 2:10.00 2:06.97 2
24 Hinkley, William Heritage Hig 2:08.12 2:07.02 3
25 Smith, Cory Grandview Hi 2:07.76 2:07.12 3
26 Hampton, Griffin Arapahoe Hig 2:06.60 2:08.42 3
27 Artis, James Overland Hig 2:17.51 2:08.70 1
28 LaFonte, Cole Columbine Hi 2:09.28 1
29 Asmelash, Yared Denver South 2:31.65 2:09.75 1
30 Holt, Jarrod Heritage Hig 2:11.53 2:09.81 2
31 Trimarco, Tad Chaparral Hi 2:01.61 2:10.02 4
32 Marmalejo-Daher, Rafael Denver East 2:10.39 2:10.29 2
33 Ridley, August Denver South 2:12.05 2:10.60 2
34 Conley, Joel Valor Christ 2:10.00 2:11.48 2
35 Lang, Julian Overland Hig 2:10.63 2:11.57 2
36 Roberts, August Bear Creek H 2:16.00 2:12.22 1
37 Santaniello, Steven Columbine Hi 2:07.12 2:12.92 3
38 Malek, Daniel Littleton Hi 2:13.17 2:13.35 2
39 Thompson, Jack Denver East 2:14.86 2:14.20 2
40 Meserve, Charles Littleton Hi 2:17.92 2:16.96 1
41 Goulding, Ian Mullen High 2:16.50 2:17.13 1
42 Mayfield, Nick Cherokee Tra 2:15.24 2:18.13 2
43 Widger, Christopher Dakota Ridge 2:24.84 2:21.40 1
44 Collins, Chris Bear Creek H 2:24.96 2:22.17 1
45 Rice, Paul Evergreen Hi 2:15.00 2:22.73 2
46 Santillian, Jonathon Harrison Hig 2:23.82 2:25.00 1
47 Borne, Yanique Denver South 2:31.43 2:28.23 1
48 Bryan, Austin Mullen High 2:15.00 2:31.52 2
49 Le, Peter Denver Schoo 3:02.88 2:48.34 1
-- Ardourel, Michael Chatfield Hi 2:11.57 DNF 2
-- Lawrence, Desmond Cherokee Tra 2:05.90 DNF 3
-- Reasoner, Devin Chaparral Hi 1:59.00 DNF 4
-- Acero, Guillermo George Washi 2:28.09 DNF 1
-- Telles, Matthew Denver Schoo 2:38.28 DNF 1
-- Dow, Sawyer Mullen High 2:12.06 DNF 2
-- Prazak, Ryan Littleton Hi 2:17.50 DNF 1
-- Roberts, Jeremy Harrison Hig 2:27.95 DNF 1
-- Timmons, Andrew Legend High 2:12.29 DNF 2
-- Pearson, Matthew Legend High 2:06.46 DNF 3
-- Ballantine, Augustus Rock Canyon 2:07.00 DNF 3
-- Winslow, Zach Grandview Hi 2:15.21 DNF 2
-- Henderson, Solomon Overland Hig 2:11.77 DNF 2
-- Richard, Daymion Harrison Hig 2:15.45 DNF 1
Boys 1600 Meter Run
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Moore, Paul ThunderRidge 4:27.31 4:29.14 3 10
2 Brevig, Mason Arapahoe Hig 4:28.58 4:33.10 3 8
3 Goldy, Steven Arapahoe Hig 4:34.82 4:33.14 3 6
4 Moran, Kyle Cherry Creek 4:27.90 4:33.70 3 5
5 Meisner, Ryan Rock Canyon 4:39.00 4:35.01 3 4
6 Miller, Cody Smoky Hill H 4:33.96 4:36.46 3 3
7 Graham, Nathan Grandview Hi 4:35.46 4:37.05 3 2
8 Thomas, Nate Cherokee Tra 4:45.13 4:38.42 2 1
9 Johnson, Ben Heritage Hig 4:50.03 4:39.30 2
10 Jones, Kyle Cherokee Tra 4:39.99 4:39.77 3
11 Pohs, Christopher Heritage Hig 4:36.37 4:39.91 3
12 Aafedt, Alex Evergreen Hi 4:52.03 4:41.59 2
13 Norton, Mick Grandview Hi 4:41.84 4:42.44 3
14 Dickinson, Luke Rock Canyon 4:48.00 4:42.73 2
15 Scudamore, Harrison Denver East 4:56.04 4:43.58 2
16 Maddalone, Nicholas Arapahoe Hig 4:41.12 4:45.59 3
17 Barnstable, Bruce Littleton Hi 4:58.58 4:48.57 2
18 Johnson, Scott Legend High 4:41.11 4:48.69 3
19 Haensel, Calvin ThunderRidge 4:50.87 4:49.52 2
20 Barnhill, Duncan Cherokee Tra 4:42.62 4:49.78 3
21 Gordon, Stuart Denver East 4:43.82 4:52.33 2
22 Alem, Yohanes Denver South 4:51.64 4:52.45 2
23 Lupo, Danny Columbine Hi 5:03.07 4:53.42 2
24 Dow, Cooper Mullen High 4:40.00 4:53.63 3
25 Kline, Matt Evergreen Hi 4:58.73 4:55.17 2
26 Asamoah, Bright Overland Hig 4:58.22 4:55.99 2
27 Waugh, Ryan Bear Creek H 4:57.94 4:58.35 2
28 Tsegay, Ambasajir Denver South 5:00.45 4:59.12 2
29 Anderson, Connor Cherry Creek 4:59.70 4:59.44 2
30 Virbick, Tj Grandview Hi 5:04.31 4:59.54 1
31 Lundell, Landon Chaparral Hi 4:45.88 5:00.55 2
32 Robele, Yosef Overland Hig 5:09.35 5:00.77 1
33 Reno, Michael Overland Hig 5:05.00 5:01.61 1
34 Hinckley, Justin Columbine Hi 5:02.69 5:03.32 2
35 Rosales, Julio Heritage Hig 5:14.59 5:03.75 1
36 Merenda, Griffin ThunderRidge 4:45.56 5:04.22 2
37 Quijada, Ricardo Smoky Hill H 4:58.00 5:05.46 2
38 Los, Stefan Dakota Ridge 5:03.35 5:07.65 1
39 Wages, Logan Chatfield Hi 5:16.64 5:11.66 1
40 Machemer, William Chatfield Hi 5:22.23 5:11.98 1
41 Acero, Guillermo George Washi 5:18.44 5:13.05 1
42 McMahan, Michael Chatfield Hi 5:10.66 5:13.43 1
43 Ogden, Ethan Littleton Hi 5:16.96 5:14.85 1
44 Adams, Jackson Denver East 5:07.11 5:14.97 1
45 Prazak, Ryan Littleton Hi 5:11.44 5:19.84 1
46 Cowan, Ethan Dakota Ridge 5:12.07 5:20.76 1
47 Collins, Chris Bear Creek H 5:24.38 5:22.83 1
48 Terry, Matt Harrison Hig 5:21.16 5:24.01 1
49 Shaver, Joshua Dakota Ridge 5:36.68 5:37.94 1
50 Breitenstein, Ryan Denver South 5:58.60 5:48.78 1
-- Roberts, Jeremy Harrison Hig 5:20.01 DNF 1
-- Lefebre, Chad Cherry Creek 4:54.75 DNF 2
-- Olivieri, Harrison Mullen High 5:15.00 DNF 1
-- Wood, Zach Legend High 4:42.38 DNF 3
-- Carrigan, Ryan Mullen High 5:44.87 DNF 1
-- Blackburn, Jacob Rock Canyon 4:39.00 DNF 3
-- Alale, Ladi Denver Schoo 5:55.36 DNF 1
-- Miller, Josh Legend High 4:54.04 DNF 2
-- Kassahun, Jemil Smoky Hill H 4:49.13 DNF 2
-- Richard, Daymion Harrison Hig 5:09.45 DNF 1
Boys 3200 Meter Run
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Moran, Kyle Cherry Creek 9:44.45 9:48.33 10
2 Cusick, Aidan Valor Christ 9:57.89 10:06.22 8
3 Brevig, Mason Arapahoe Hig 9:46.56 10:16.73 6
4 Barnhill, Duncan Cherokee Tra 10:10.88 10:19.28 5
5 Bertron, Simon Denver East 10:23.69 10:19.70 4
6 Mohlman, Dalton Chaparral Hi 10:14.91 10:19.81 3
7 Maddalone, Nicholas Arapahoe Hig 10:14.37 10:27.56 2
8 Rast, Landon Legend High 10:26.08 10:29.74 1
9 Dennis, Austin Chaparral Hi 10:07.58 10:32.69
10 Vrabel, Bryce Rock Canyon 10:47.00 10:33.88
11 Reckard, Luke Cherry Creek 10:27.38 10:40.02
12 Miller, Josh Legend High 10:30.37 10:42.39
13 Kennedy, Kyle Arapahoe Hig 10:34.49 10:47.14
14 King, Keegan Rock Canyon 10:34.00 10:50.24
15 Wixson, Will Valor Christ 11:03.01 10:50.73
16 Dow, Cooper Mullen High 11:02.71 10:55.60
17 Rahman, Amitav Heritage Hig 10:55.63 10:55.94
18 Kowalik, Stefan Cherry Creek 10:43.20 10:58.02
19 Kalaga, Pravan Grandview Hi 11:11.95 11:02.77
20 Fink, Grant Rock Canyon 11:00.00 11:10.58
21 Skidmore, Nathan ThunderRidge 10:48.24 11:11.34
22 Rice, Paul Evergreen Hi 11:23.68 11:12.81
23 Ramm, Kevin Heritage Hig 11:10.93 11:13.12
24 O'Keefe, Connor ThunderRidge 11:20.22 11:16.80
25 Jenson, Noah ThunderRidge 11:10.84 11:17.98
26 Bingham, Daniel Chaparral Hi 11:20.60 11:18.27
27 Fuller, Tyler Littleton Hi 11:24.43 11:19.57
28 Cooper, Joshua Chatfield Hi 11:09.81 11:22.13
29 Adhanom, Ritsom Denver South 11:34.51 11:35.62
30 Mauer-Pollack, Gabe Chatfield Hi 11:27.00 11:38.13
31 Simmons, Joey Bear Creek H 12:00.00 11:38.56
32 Baird, Sam Grandview Hi 11:12.73 11:39.95
33 Weber, Alexander Denver East 10:46.62 11:42.62
34 Wallish, Leland Cherokee Tra 11:53.21 11:57.62
35 Manta, Robbie Mullen High 12:00.00 12:40.90
36 Terry, Matt Harrison Hig 11:58.52 12:58.16
37 Bradshaw, Austin Columbine Hi 11:55.12 13:18.22
38 Hall, Bryce Mullen High 11:15.00 13:27.78
-- Craig, Jordan Grandview Hi 12:00.00 DNF
-- Ramaswamy, Dylan Heritage Hig 11:03.44 DNF
-- Michener, Will Evergreen Hi 10:41.29 DNF
-- Grissom, Ashton Valor Christ 10:05.07 DNF
-- Kassahun, Jemil Smoky Hill H 10:32.05 DNF
-- Payne, Michael Smoky Hill H 10:46.30 DNF
-- Walker, Jeremy Denver East 11:58.76 DNF
-- Johnson, Scott Legend High 10:29.06 DNF
-- Terzic, Dino Smoky Hill H 11:08.14 DNF
Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Johnson, Olabisi Bear Creek H 14.54 14.73q -1.1 5
2 Wright, Joshua Overland Hig 14.33 14.76q -0.9 6
3 Sisneros, Triston Grandview Hi 14.61 14.95q -0.1 4
4 Lienemann, Austin Arapahoe Hig 15.00 15.10q -0.1 3
5 Abiakam, Joseph Denver East 15.25 15.41q -1.0 1
6 Randolph, To'mas Bear Creek H 15.88 15.42q -1.1 5
7 Brown, Isaiah Grandview Hi 15.01 15.43q -1.9 2
8 Dalton, Michael Bear Creek H 15.48 15.47q -1.0 1
9 Fosu, Paulison Overland Hig 15.77 15.59 -1.1 5
10 Rodgers, Jordan Cherokee Tra 15.81 15.71 -0.9 6
11 Keene, Dalton Chatfield Hi 15.80 15.83 -0.9 6
12 Howard, Marcus Denver Schoo 15.58 15.88 -0.1 3
13 Couture, Jonah Columbine Hi 15.60 15.89 -0.1 4
14 Warren, Josh ThunderRidge 15.53 15.96 -1.9 2
15 Lipski, Nicholas Arapahoe Hig 16.09 16.32 -0.1 4
16 Haas, Ray Arapahoe Hig 16.43 16.38 -0.1 4
17 Paylor, Lucas Rock Canyon 16.22 16.59 -1.9 2
18 Lyman, Zach Legend High 16.28 16.68 -1.0 1
19 Harris, Cody ThunderRidge 16.28 16.80 -1.0 1
20 Bergford, Noah Legend High 16.17 16.86 -0.1 3
21 Colbert, Jaion Overland Hig 16.41 16.88 -0.1 3
22 Monestime, Kellen Cherokee Tra 17.16 16.90 -0.9 6
23 Summers, Cody Grandview Hi 16.29 17.07 -1.9 2
24 Rizzuto, Robert Arvada West 16.95 17.11 -1.1 5
25 Brook, Ryan Cherry Creek 17.07 17.20 -0.9 6
26 Soumah, Ibro Denver South 17.77 17.60 -1.9 2
27 Yeagley, Samuel Chatfield Hi 17.46 17.73 -0.1 4
28 Lucas, Otto Heritage Hig 17.53 17.76 -0.1 3
29 Motler, Aiden ThunderRidge 17.58 17.91 -1.9 2
30 Engelken, Jacob Cherry Creek 17.70 17.95 -1.0 1
31 Reeves, David Denver South 17.92 18.80 -0.1 3
32 Garrison, Parker Rock Canyon 19.60 19.41 -0.1 4
32 Westfall, Joseph Chatfield Hi 19.41 -1.0 1
34 Kveton, Ryan Columbine Hi 18.02 19.61 -0.1 4
35 Pinkett, Derius Denver South 18.92 20.26 -0.9 6
36 Burge, Finnlee Evergreen Hi 20.50 20.27 -1.9 2
37 Gaw, Darrius Smoky Hill H 19.03 20.45 -1.1 5
-- Heller, Peter Columbine Hi 17.72 DNF -1.0 1
Boys 110 Meter Hurdles
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Wright, Joshua Overland Hig 14.76 14.41 +0.0 10
2 Johnson, Olabisi Bear Creek H 14.73 14.43 +0.0 8
3 Sisneros, Triston Grandview Hi 14.95 14.73 +0.0 6
4 Brown, Isaiah Grandview Hi 15.43 14.90 +0.0 5
5 Lienemann, Austin Arapahoe Hig 15.10 15.18 +0.0 4
6 Dalton, Michael Bear Creek H 15.47 15.29 +0.0 3
7 Abiakam, Joseph Denver East 15.41 16.78 +0.0 2
-- Randolph, To'mas Bear Creek H 15.42 DNF +0.0
Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Sisneros, Triston Grandview Hi 38.31 37.62 6 10
2 Lienemann, Austin Arapahoe Hig 39.35 38.52 6 8
3 Carrasco, Dominique Smoky Hill H 38.39 38.78 6 6
4 Rodgers, Jordan Cherokee Tra 40.36 40.57 6 5
5 Maxum, Kyle Cherry Creek 41.59 40.90 5 4
6 Johnson, Olabisi Bear Creek H 40.35 40.93 6 3
7 Warren, Josh ThunderRidge 40.80 41.01 6 2
8 Harris, Cody ThunderRidge 41.29 41.05 5 1
9 Couture, Jonah Columbine Hi 42.95 41.25 4
10 Stephens, Patrick Mullen High 41.14 42.12 6
11 Dalton, Tyler ThunderRidge 42.71 42.13 4
12 Colbert, Jaion Overland Hig 42.64 42.51 5
13 McNulty, Daniel Arapahoe Hig 43.30 42.64 3
14 Fosu, Paulison Overland Hig 43.04 42.73 4
15 Jamison, Noah Valor Christ 45.42 42.86 1
15 Solomon, Miguel Overland Hig 42.86 42.86 4
17 Brook, Ryan Cherry Creek 44.23 42.91 2
18 Vanlerberghe, Neil Bear Creek H 43.44 43.24 3
19 Lewis, Marcus George Washi 43.77 43.35 3
20 Heller, Peter Columbine Hi 42.69 43.43 4
20 Abiakam, Joseph Denver East 41.24 43.43 5
22 Rizzuto, Robert Arvada West 44.13 43.65 2
23 Dalton, Michael Bear Creek H 42.50 43.74 5
24 Bergford, Noah Legend High 43.19 43.81 4
25 Soumah, Ibro Denver South 43.88 43.88 2
26 Lyman, Zach Legend High 43.02 44.48 4
27 Whalen, Jack Grandview Hi 41.92 44.79 5
28 Monestime, Kellen Cherokee Tra 43.81 44.89 3
29 McIntosh, Emerson Heritage Hig 45.48 45.02 1
30 Agyei, Michael Smoky Hill H 42.48 45.15 5
31 Lipski, Nicholas Arapahoe Hig 41.62 45.25 5
32 Garrison, Parker Rock Canyon 45.44 45.40 1
33 Southall, Adam Cherokee Tra 43.50 45.55 3
34 Barrett-Rivkin, Shea Evergreen Hi 45.12 45.99 2
35 Reeves, David Denver South 43.80 46.15 3
36 Moon, Alonzo Mullen High 46.82 46.24 1
37 Jones, Houston Grandview Hi 43.70 46.78 3
38 Gaw, Darrius Smoky Hill H 52.92 49.77 1
39 Burge, Finnlee Evergreen Hi 50.34 50.48 1
-- Shim, Hyungil Cherry Creek 43.17 DNF 4
-- Dagnon, Hunter Valor Christ 45.61 DNF 1
-- Tagita, Jakeob Columbine Hi 40.55 DNF 6
-- Cruz, David Mullen High 45.00 DNF 2
-- Dominquez, Nathan Littleton Hi 44.36 DNF 2
-- Pinkett, Derius Denver South 44.15 DQ 2
Boys 4x100 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Valor Christian High School 'A' 42.28 42.65 3 10
2 Grandview High School 'A' 43.67 43.26 3 8
1) Braaksma, Jacob 2) Brown, Isaiah
3) Eddings, Ryan 4) Shorts, Dre
3 Harrison High School 'A' 43.52 43.42 3 6
4 Denver South High School 'A' 44.00 43.64 2 5
1) Hardy, James 2) Poole, Surae
3) Steiner, Marcus 4) Wright, Malcolm
5 Cherokee Trail High School 'A' 43.05 43.84 3 4
1) Johnson, Ivan 2) Kruse, Tyler
3) Wilbon, Arsean 4) Voss, Quincey
6 ThunderRidge High School 'A' 44.15 44.24 2 3
7 Columbine High School 'A' 44.44 44.40 2 1.50
7 Cherry Creek High School 'A' 43.72 44.40 3 1.50
9 Legend High School 'A' 44.61 44.53 2
1) Gonzales, Carter 2) Madrid, Jaydon
3) Muma, Chad 4) Ogu, Chibunna
10 Arvada West High School 'A' 43.57 44.59 3
1) White, Charles 2) Howes, Cole
3) Lewis, Tyler 4) Makatura, Donte
11 Rock Canyon High School 'A' 45.33 44.88 1
1) Kane, Alex 2) Snocker, Jacob
3) Schutte, Grant 4) Cadena, Devin
12 Overland High School 'A' 43.51 44.94 3
1) Jackson, Tsavion 2) Karr, Samuel
3) Prosser, Kevin 4) Logan, Jordan
13 Arapahoe High School 'A' 45.53 45.46 1
1) Toca, Nicholas 2) Cardenas, Gabe
3) Castellano, Camden 4) Urmann, Corbin
14 Denver East High School 'A' 45.74 45.77 1
1) Smith, Julian 2) Hall, Mysun
3) Young, Charles 4) Ogsbury, Wesley
15 Chatfield High School 'A' 44.92 45.87 2
16 Evergreen High School 'A' 45.17 46.13 1
1) Baack, Tyler 2) Kullby, Bryce
3) Walker, Cam 4) Weinel, Rob
-- Bear Creek High School 'A' 43.20 DNF 3
-- George Washington High School 'A' 46.66 DNF 1
1) Bush, Daniel 2) Padmore, Marcus
3) Smith, JaCoby 4) Cozart, Darius
-- Smoky Hill High School 'A' 44.12 DNF 2
Boys 4x200 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Overland High School 'A' 1:29.05 1:30.01 3 10
1) Jackson, Tsavion 2) Logan, Jordan
3) Murray, Cameron 4) Prosser, Kevin
2 Denver South High School 'A' 1:31.13 1:30.56 3 8
1) Hardy, James 2) Poole, Surae
3) Steiner, Marcus 4) Wright, Malcolm
3 Grandview High School 'A' 1:30.41 1:30.69 3 6
1) Bishop, Jalin 2) Cousin, Trey
3) Daniels, Eric 4) Lawrence, Marcus
4 Cherokee Trail High School 'A' 1:29.29 1:30.94 3 5
1) Anderson, Alex 2) Johnson, Ivan
3) Thompson, Keelan 4) Voss, Quincey
5 Columbine High School 'A' 1:31.28 1:31.34 3 3.50
5 Evergreen High School 'A' 1:31.16 1:31.34 3 3.50
7 Cherry Creek High School 'A' 1:32.91 1:31.73 2 2
8 Legend High School 'A' 1:35.13 1:33.11 1 1
1) Eckdahl, Sam 2) Gonzales, Carter
3) Johnson, Calvin 4) Muma, Chad
9 Rock Canyon High School 'A' 1:33.70 1:33.57 2
1) Snocker, Jacob 2) Petterle, Jacob
3) Schutte, Grant 4) Cadena, Devin
10 Arapahoe High School 'A' 1:34.78 1:33.86 2
1) Toca, Nicholas 2) Cardenas, Gabe
3) Van Denend, Dylan 4) Haas, Ray
11 Denver East High School 'A' 1:35.60 1:34.72 1
1) Ogsbury, Wesley 2) Hall, Mysun
3) Young, Charles 4) Burrell, Keyin
12 Heritage High School 'A' 1:35.43 1:35.38 1
1) Yorgov, Vasko 2) Sugg, Colin
3) Johnson, Mitch 4) Gaspar, Isaac
13 Chatfield High School 'A' 1:34.19 1:36.64 2
14 George Washington High School 'A' 1:38.19 1:39.86 1
1) Brooks, Jordan 2) Bush, Daniel
3) Cozart, Darius 4) Padmore, Marcus
-- Smoky Hill High School 'A' 1:32.28 DNF 2
-- Bear Creek High School 'A' 1:36.57 DNF 1
-- ThunderRidge High School 'A' 1:31.93 DNF 3
-- Harrison High School 'A' 1:30.13 DQ 3
Boys 4x400 Meter Relay
=================================================================================
School Seed Finals H# Points
=================================================================================
1 Smoky Hill High School 'A' 3:23.05 3:21.28 3 10
1) Carrasco, Dominique 2) Del Mazo, Kevin
3) Hopkins, Tahir 4) Yount, Blake
2 Valor Christian High School 'A' 3:27.43 3:23.18 3 8
3 Grandview High School 'A' 3:30.21 3:24.73 2 6
1) Eddings, Ryan 2) Fisher, Austin
3) Sisneros, Triston 4) Vallin, Tyler
4 Cherokee Trail High School 'A' 3:25.41 3:24.83 3 5
1) Anderson, Alex 2) LaFrombois, Leighton
3) MacLean, Thomas 4) Mashek, Ty
5 Heritage High School 'A' 3:29.05 3:28.10 2 4
1) Gaspar, Isaac 2) Romero, Jeremy
3) Yorgov, Vasko 4) Kenner, Matt
6 Littleton High School 'A' 3:27.04 3:28.28 3 3
1) Blake, Tre 2) Kail, Tommy
3) Lyons, Eric 4) Smith, Andrew
7 Denver South High School 'A' 3:29.14 3:28.81 2 2
1) Brooks, Kevin 2) Griffin, Dre'mond
3) Steiner, Marcus 4) Wright, Malcolm
8 Cherry Creek High School 'A' 3:23.52 3:29.19 3 1
9 Evergreen High School 'A' 3:32.55 3:29.47 2
1) Donati-Leach, Weston 2) Milligan, Andrew
3) Wald, Aaron 4) Weinel, Rob
10 Rock Canyon High School 'A' 3:32.30 3:30.54 2
1) Lyle, Keane 2) Garrison, Parker
3) Langley, Avery 4) Petterle, Jacob
11 Arapahoe High School 'A' 3:32.04 3:31.19 2
1) McNulty, Daniel 2) Lienemann, Austin
3) Cardenas, Gabe 4) McDaniel, Luke
12 Overland High School 'A' 3:35.50 3:33.10 1
1) Davis, Braylan 2) Halliburton, Alijah
3) Jackson, Tsavion 4) Prosser, Kevin
13 Denver East High School 'A' 3:33.21 3:35.79 1
1) Fitsum, Hayelom 2) Smith, Julian
3) Abiakam, Joseph 4) Marmalejo-Daher, Rafael
-- ThunderRidge High School 'A' 3:26.13 DNF 3
-- D'Evelyn 'A' 3:32.00 DNF 2
-- Legend High School 'A' 3:34.78 DNF 1
1) Johnson, Calvin 2) Johnson, Cooper
3) Quinn, Brayden 4) Timmons, Andrew
-- Columbine High School 'A' 3:35.55 DNF 1
-- Bear Creek High School 'A' 3:38.11 DNF 1
1) Martinez, Steven 2) Bigornia, Jordan
3) Sanchez, Brian 4) Oliver, Gabe
Boys 4x800 Meter Relay
==============================================================================
School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Chaparral High School 'A' 8:00.00 7:55.59 10
1) Compoz, Dominic 2) Lundell, Landon
3) Reasoner, Devin 4) Trimarco, Tad
2 Heritage High School 'A' 8:16.24 8:07.91 8
1) Pohs, Christopher 2) Romero, Jeremy
3) Todd, Jared 4) Kenner, Matt
3 Arapahoe High School 'A' 8:17.93 8:09.22 6
1) Goldy, Steven 2) Carlson, Michael
3) Zieser, Rick 4) Habert, Benjamin
4 Cherokee Trail High School 'A' 8:30.53 8:09.40 5
1) Anderson, Alex 2) Bullock, Brandon
3) Jones, Kyle 4) Mashek, Ty
5 Legend High School 'A' 8:20.58 8:10.61 4
1) Johnson, Calvin 2) Pearson, Matthew
3) Quinn, Brayden 4) Wood, Zach
6 Rock Canyon High School 'A' 8:20.00 8:12.87 3
1) Petterle, Jacob 2) Tauber, Gabe
3) Theodore, Chris 4) Ballantine, Augustus
7 Denver South High School 'A' 8:33.52 8:31.23 2
1) Alem, Yohanes 2) Brooks, Kevin
3) Gandy, Esaias 4) Ridley, August
8 Cherry Creek High School 'A' 8:16.98 8:35.54 1
9 Smoky Hill High School 'A' 8:08.47 8:36.19
1) Kassahun, Jemil 2) Miller, Cody
3) Quijada, Ricardo 4) Wright, Tylaun
10 Overland High School 'A' 8:45.57 8:50.19
1) Artis, James 2) Asamoah, Bright
3) Henderson, Solomon 4) Robele, Yosef
11 Denver East High School 'A' 8:20.96 8:52.19
1) Gordon, Stuart 2) Marmalejo-Daher, Rafael
3) Adams, Jackson 4) Bertron, Simon
12 Grandview High School 'A' 9:10.00 9:06.36
1) Kalaga, Pravan 2) Smith, Cory
3) Virbick, Tj 4) Winslow, Zach
13 Littleton High School 'A' 8:18.68 9:17.52
1) Barnstable, Bruce 2) Malek, Daniel
3) Meserve, Charles 4) Ogden, Ethan
-- Columbine High School 'A' 8:27.12 DNF
-- ThunderRidge High School 'A' 7:57.94 DNF
-- Harrison High School 'A' 9:31.91 DNF
Boys High Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Obinnah, Uche Grandview Hi 6-00.00 6-05.00 10
2 Sisneros, Triston Grandview Hi 6-04.00 6-04.00 8
3 Arnold, Trevaun Bear Creek H 6-00.50 6-01.00 6
4 Anderson, Danny Arapahoe Hig 6-00.00 5-11.00 4.50
4 Lewis, Marcus George Washi 6-00.00 5-11.00 4.50
6 Boykin, Markez Harrison Hig 6-00.00 J5-11.00 2.50
6 Lamb, Jack Rock Canyon 6-06.00 J5-11.00 2.50
8 Wagner, Van Dakota Ridge 5-08.00 J5-11.00 0.50
8 Bergford, Noah Legend High 6-00.00 J5-11.00 0.50
9 McNulty, Daniel Arapahoe Hig 6-00.00 J5-11.00
9 Ferrin, Cale Dakota Ridge 6-02.00 J5-11.00
12 Kennedy, Rayshawn Denver South 5-08.00 5-09.00
12 Halliburton, Alijah Overland Hig 5-10.00 5-09.00
12 Goldin, Mosi Overland Hig 5-08.00 5-09.00
12 Turnbull-Fraser, Odell Valor Christ 5-08.00 5-09.00
12 Rodgers, Jordan Cherokee Tra 6-00.00 5-09.00
12 Randolph, To'mas Bear Creek H 6-00.50 5-09.00
12 Roshkovskiy, Dennis Cherry Creek 5-10.00 5-09.00
12 Romero, Angelo Columbine Hi 5-08.00 5-09.00
-- Warren, Samuel Overland Hig 5-04.00 NH
-- Gibbs, Josh Bear Creek H 5-10.00 NH
-- Coffee, Nathan Rock Canyon 5-10.00 NH
-- Beckley, Alex Chatfield Hi 5-04.00 NH
-- Sibley, Jalyn Harrison Hig NH
-- Dagnon, Hunter Valor Christ 5-08.00 NH
-- Holt, Ryan ThunderRidge 5-08.00 NH
-- Myers, Austin Arapahoe Hig 5-08.00 NH
-- Sanford, Isiah Smoky Hill H 5-07.00 NH
-- White, Charles Arvada West 5-10.00 NH
-- Ebert, Nicholas ThunderRidge 5-08.00 NH
-- Pinkett, Derius Denver South NH
-- Massey, Joseph Denver East 5-09.00 NH
-- Reeves, David Denver South 6-00.00 NH
-- Reed, Maccee Dakota Ridge 5-08.00 NH
-- Zavadil, Dalton Columbine Hi 4-08.00 NH
-- Pulver, Chase Columbine Hi 5-06.00 NH
-- Reed, Titus Chatfield Hi 5-08.00 NH
-- Vrabel, Michael Chatfield Hi 5-04.00 NH
-- Montgomery, Eric Harrison Hig 5-08.00 NH
-- Price, Darius Cherry Creek 5-06.00 NH
-- Diggins, EiSaan George Washi 5-04.00 NH
-- Boykin, Miles E. Grandview Hi 5-10.00 NH
Boys Pole Vault
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==============================================================================
1 Butte, Davis Chaparral Hi 13-06.00 14-06.00 10
2 Johnson, Olabisi Bear Creek H 14-01.00 14-00.00 8
3 Ray, Zachary Arapahoe Hig 15-00.00 J14-00.00 6
4 Casner, Andrew Grandview Hi 13-09.00 13-06.00 5
5 Smith, Matt Legend High 12-06.00 13-00.00 4
6 Johnson, Ezekiel ThunderRidge 13-06.00 J13-00.00 3
7 Roberts, Connor Cherry Creek 13-09.00 12-06.00 2
8 Yang-Aaron, Mack Arapahoe Hig 12-04.00 J12-06.00 1
9 Stroup, Anthony Littleton Hi 12-07.00 J12-06.00
10 Ortiz, Joe Valor Christ 12-04.00 12-00.00
11 Braaksma, Jacob Grandview Hi 12-00.00 11-06.00
11 Nault, Bryce ThunderRidge 10-06.00 11-06.00
11 Edwards, D'Ante Smoky Hill H 11-10.00 11-06.00
11 Dalton, Michael Bear Creek H 13-07.00 11-06.00
11 Urmann, Corbin Arapahoe Hig 11-00.00 11-06.00
16 Lucas, Otto Heritage Hig 10-04.00 11-00.00
16 Ogilvie, Hugo Littleton Hi 11-08.00 11-00.00
18 Lawton, Sam Cherry Creek 10-06.00 10-06.00
18 Moon, Alonzo Mullen High 11-00.00 10-06.00
20 Mills, Sawyer Evergreen Hi 9-06.00 10-00.00
20 Preston, Brenden Legend High 10-06.00 10-00.00
20 McCarty, Luke Rock Canyon 11-06.00 10-00.00
-- Horn, Alec Chaparral Hi 9-06.00 NH
-- Postma, Brady Smoky Hill H 10-00.00 NH
-- Avila, Karson Smoky Hill H 10-00.00 NH
-- Fitzsimmons, John Valor Christ 9-00.00 NH
-- Lupo, Nick Columbine Hi 9-01.00 NH
-- Gibbs, Josh Bear Creek H 7-00.00 NH
-- Nielsen, Cody Columbine Hi 8-01.00 NH
-- Denham, Forrest Evergreen Hi 10-03.00 NH
-- Daniels, Grant Cherokee Tra 9-00.00 NH
-- Roshkovskiy, Dennis Cherry Creek 10-04.00 NH
-- Lieb, Kellen Heritage Hig NH
-- Murray, Cameron Overland Hig NH
-- Warren, Samuel Overland Hig 9-00.00 NH
-- Ralph, Kyle Columbine Hi 8-01.00 NH
-- Quinlan, Connor Chaparral Hi 10-06.00 NH
Boys Long Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind
==============================================================================
Preliminaries
1 Jones, James Mullen High 22-00.50 22-06.75q 0.1
2 Dawkins, Brian Valor Christ 22-04.25 22-05.50q +0.0
3 Randolph, To'mas Bear Creek H 21-01.00 21-11.25q 0.8
4 Turnbull-Fraser, Odell Valor Christ 21-01.00q +0.0
5 McDaniel, Luke Arapahoe Hig 21-02.00 20-05.00q +0.0
6 Lamb, Jack Rock Canyon 20-11.50 19-11.50q 0.8
7 Taylor, Emory Columbine Hi 20-09.50 19-11.00q 1.5
8 Braaksma, Jacob Grandview Hi 21-04.50 19-10.50q +0.0
9 Sheek, Tyler Chaparral Hi 19-00.00 19-10.00q +0.0
10 Pulver, Chase Columbine Hi 19-10.00 19-09.75 1.1
11 Wilbon, Arsean Cherokee Tra 20-06.25 19-08.50 0.2
11 Birkholz, Titan Valor Christ 19-03.00 19-08.50 0.6
13 Riza, Fardian Chatfield Hi 20-08.00 19-08.00 1.2
14 Craft, Javier Cherry Creek 21-01.50 19-05.50 +0.0
15 Logan, Jordan Overland Hig 19-07.50 19-05.00 +0.0
16 Daniels, Eric Grandview Hi 20-10.00 19-04.75 0.3
17 Nault, Bryce ThunderRidge 18-10.25 19-03.75 +0.0
18 Voss, Quincey Cherokee Tra 21-05.00 19-03.00 1.3
19 Smith, Andrew Littleton Hi 19-03.00 19-02.75 0.3
20 Haas, Ray Arapahoe Hig 19-11.00 19-02.00 +0.0
21 Lindsay, Marcus Denver South 19-01.00 19-01.50 +0.0
22 Summers, Cody Grandview Hi 19-05.25 18-10.75 +0.0
22 Sibley, Jalyn Harrison Hig 18-02.50 18-10.75 +0.0
24 Borchert, Tyler Legend High 18-10.00 18-10.00 +0.0
25 Sugg, Colin Heritage Hig 19-00.50 18-08.00 +0.0
26 Van Denend, Dylan Arapahoe Hig 19-03.00 18-07.25 0.5
27 Reed, Maccee Dakota Ridge 19-01.75 18-06.75 +0.0
28 Smith, Julian Denver East 19-07.00 18-05.00 1.0
29 Andria, Nicolas Legend High 19-01.00 18-04.50 0.8
30 Kennedy, Rayshawn Denver South 18-05.50 18-04.25 +0.0
30 Garcia, Sam Harrison Hig 19-04.00 18-04.25 +0.0
32 Thompson, Keelan Cherokee Tra 20-07.50 18-02.75 0.8
33 Jaffe, Zach Cherry Creek 18-11.25 18-00.50 +0.0
34 Soumah, Ibro Denver South 18-09.00 18-00.00 0.1
35 Arnold, Trevaun Bear Creek H 18-09.00 17-11.50 0.3
36 Bains, Manav Rock Canyon 18-01.00 17-10.25 +0.0
37 Hornbuckle, Dimas Denver Schoo 17-04.50 17-09.00 +0.0
38 Sims, Austin Legend High 18-05.00 17-08.50 0.2
-- Locascio, Nick Mullen High 18-07.50 ND NWI
-- Newson, D'Mitri Smoky Hill H 19-01.50 ND NWI
-- Seals, Malik Smoky Hill H 20-06.50 ND NWI
-- Kelly, Dalantae Smoky Hill H 20-06.00 ND NWI
-- Ebert, Nicholas ThunderRidge 20-07.00 ND NWI
-- Dietrich, Alex ThunderRidge 18-02.00 ND NWI
-- Prosser, Kevin Overland Hig 19-08.50 ND NWI
-- Seaman, Andrew Mullen High 19-08.00 ND NWI
-- Paraiso, Jean-Michael Rock Canyon 17-09.00 ND NWI
-- Warren, Samuel Overland Hig 18-00.00 ND NWI
-- Lowry, Jake Columbine Hi 21-05.00 ND NWI
-- Ferrin, Cale Dakota Ridge 19-00.00 ND NWI
-- Garcia, Sam Chatfield Hi ND NWI
-- Drummond, Jordan Denver East 17-04.75 ND NWI
-- Wagner, Van Dakota Ridge 18-06.00 ND NWI
-- Barrett, Brodie Chaparral Hi 17-01.00 ND NWI
-- Gibbs, Josh Bear Creek H 19-05.00 ND NWI
-- Addison, Jacob Chatfield Hi 18-10.00 ND NWI
-- Carter, Silas Chaparral Hi 19-00.00 ND NWI
-- Smith, JaCoby George Washi 17-06.00 ND NWI
-- Boykin, Miles E. Grandview Hi 19-08.75 ND NWI
-- Phillips-Thomas, Isaiah George Washi 13-08.50 ND NWI
-- Ogilvie, Hugo Littleton Hi ND NWI
-- Montgomery, Eric Harrison Hig 18-00.00 ND NWI
-- Solawetz, Luke Evergreen Hi 16-10.00 ND NWI
-- Alale, Ladi Denver Schoo 16-09.00 ND NWI
-- Brooks, Jordan George Washi 19-05.00 ND NWI
-- Strawser, Dane Evergreen Hi 18-09.50 ND NWI
Boys Long Jump
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Jones, James Mullen High 22-06.75 22-09.25 0.5 10
2 Dawkins, Brian Valor Christ 22-05.50 22-05.50 +0.0 8
3 Randolph, To'mas Bear Creek H 21-11.25 21-11.00 0.8 6
4 Turnbull-Fraser, Odell Valor Christ 21-01.00 21-01.00 +0.0 5
5 McDaniel, Luke Arapahoe Hig 20-05.00 20-05.00 +0.0 4
6 Lamb, Jack Rock Canyon 19-11.50 19-11.50 0.8 3
7 Taylor, Emory Columbine Hi 19-11.00 19-11.00 1.5 2
8 Braaksma, Jacob Grandview Hi 19-10.50 19-10.50 +0.0 1
9 Sheek, Tyler Chaparral Hi 19-10.00 19-10.00 +0.0
Boys Triple Jump
==============================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind
==============================================================================
Preliminaries
1 Frauenhoff, Henry D ThunderRidge 45-09.00 46-04.25q -0.2
2 Jones, James Mullen High 42-06.50 42-11.25q -0.3
3 Lamb, Jack Rock Canyon 41-07.50 41-11.75q 0.4
4 Smith, Julian Denver East 42-07.00 41-10.25q -0.5
5 Ogu, Chibunna Legend High 42-10.00 41-08.75q -0.9
6 Birkholz, Titan Valor Christ 38-05.50 41-03.25q +0.0
7 Tagita, Jakeob Columbine Hi 42-05.50 41-03.00q 0.2
8 Haas, Ray Arapahoe Hig 39-06.75 41-01.50q -1.1
9 Nault, Bryce ThunderRidge 39-05.00 40-03.50q +0.0
10 Smith, Bryant Cherokee Tra 41-06.00 40-03.25 -2.2
11 Van Denend, Dylan Arapahoe Hig 41-03.00 40-00.75 -3.0
12 Lewis, Marcus George Washi 38-08.00 40-00.25 -1.6
13 Toffa, Cyprien Cherry Creek 38-09.00 39-10.75 -1.7
14 McDaniel, Luke Arapahoe Hig 41-05.50 39-10.50 1.6
15 Garcia, Sam Harrison Hig 39-07.50 39-09.50 -1.2
16 Couture, Jonah Columbine Hi 39-10.00 39-07.50 -1.2
17 Thompson, Keelan Cherokee Tra 40-06.00 39-05.00 -0.2
18 Kennedy, Rayshawn Denver South 38-10.75 39-04.75 -0.7
19 Cruz, David Mullen High 38-01.75 39-03.25 -1.8
20 Sibley, Jalyn Harrison Hig 41-03.00 39-00.50 +0.0
21 Reed, Maccee Dakota Ridge 38-11.75 38-11.75 -0.8
22 Paylor, Lucas Rock Canyon 38-08.25 38-09.25 -2.0
23 Brown, Neil Grandview Hi 39-03.00 38-02.25 +0.0
24 Price, Darius Cherry Creek 37-09.00 37-11.00 0.3
25 Wagner, Van Dakota Ridge 40-06.00 37-10.00 0.1
26 Brooks, Jordan George Washi 41-02.25 37-07.50 +0.0
27 Burney, Chazz Cherry Creek 38-02.00 37-06.50 +0.0
28 Arnold, Trevaun Bear Creek H 37-05.50 37-04.25 +0.0
29 Borchert, Tyler Legend High 38-00.00 36-11.50 -0.1
30 Vanlerberghe, Neil Bear Creek H 38-01.50 36-07.00 -0.5
31 Sheek, Tyler Chaparral Hi 38-05.50 36-01.75 -0.7
32 Johnston, Caleb ThunderRidge 38-07.00 35-06.25 -0.7
33 Frenette, Ben Chatfield Hi 35-06.50 35-02.75 -1.4
34 Paraiso, Jean-Michael Rock Canyon 35-11.00 35-02.00 +0.0
35 Garcia, Sam Chatfield Hi 38-05.00 34-10.75 0.9
36 Butte, Micah Legend High 36-10.50 34-08.25 0.5
37 Callejo, Chandler Chatfield Hi 34-11.25 34-07.75 +0.0
38 Martin, Conner Chaparral Hi 36-06.00 33-01.50 0.4
39 Warren, Samuel Overland Hig 36-00.00 33-01.00 +0.0
-- Seals, Malik Smoky Hill H 38-08.00 ND NWI
-- Diggins, EiSaan George Washi ND NWI
-- Sanford, Isiah Smoky Hill H 39-03.25 ND NWI
-- Pinkett, Derius Denver South 36-01.00 ND NWI
-- Bishop, Jalin Grandview Hi 42-05.50 ND NWI
-- Pulver, Chase Columbine Hi 40-05.50 ND NWI
-- Locascio, Nick Mullen High 37-08.75 ND NWI
-- Ogilvie, Hugo Littleton Hi ND NWI
-- Cuasito, Mike Grandview Hi 37-03.00 ND NWI
-- Ross, Greg Smoky Hill H 36-11.50 ND NWI
-- Herron, Kyree Cherokee Tra 45-10.00 ND NWI
Boys Triple Jump
====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
====================================================================================
Finals
1 Frauenhoff, Henry D ThunderRidge 46-04.25 46-04.25 -0.2 10
2 Jones, James Mullen High 42-11.25 42-11.25 -0.3 8
3 Lamb, Jack Rock Canyon 41-11.75 41-11.75 0.4 6
4 Smith, Julian Denver East 41-10.25 41-10.25 -0.5 5
5 Ogu, Chibunna Legend High 41-08.75 41-08.75 -0.9 4
6 Haas, Ray Arapahoe Hig 41-01.50 41-05.00 -1.7 3
7 Birkholz, Titan Valor Christ 41-03.25 41-03.25 +0.0 2
8 Tagita, Jakeob Columbine Hi 41-03.00 41-03.00 0.2 1
9 Nault, Bryce ThunderRidge 40-03.50 40-06.25 -0.1
Boys Shot Put
========================================================================
Name Year School Seed Prelims
========================================================================
Preliminaries
1 Parker, James Cherry Creek 49-11.00 53-08.00q
2 Obinnah, Chukwuma Grandview Hi 53-03.00 53-03.00q
3 Duckworth, James ThunderRidge 46-08.50 50-03.00q
4 Delaney, Christian Arapahoe Hig 52-04.00 48-08.00q
5 Hayes, Ricky Grandview Hi 50-08.00 48-05.50q
6 Gardner, Weston Heritage Hig 48-10.00 48-04.50q
7 Pino, Aron Littleton Hi 47-08.00 46-06.00q
8 Clay, Davis Valor Christ 43-08.00 45-07.50q
9 Thompson, Logan Grandview Hi 47-10.00 45-05.00q
10 Ridley, Donovan Cherokee Tra 44-06.00 45-03.00
11 Estrada, Ruben Cherokee Tra 44-11.25 44-09.50
12 Pangelinan, Daniel Harrison Hig 42-05.00 44-06.00
13 Hewitt, Kenton Heritage Hig 41-01.00 43-10.00
14 Moss, Robert Grandview Hi 49-01.00 43-06.50
15 Lee, Joseph Bear Creek H 42-00.25 42-10.50
16 Gerow, Justin Valor Christ 38-03.00 42-09.50
17 Nayman, Gryphon Cherry Creek 41-10.50 42-07.00
17 Keene, Dalton Chatfield Hi 39-04.00 42-07.00
19 Romero, Isaiah Arapahoe Hig 41-08.00 42-06.00
20 VanJacobs, Blake Mullen High 41-04.25 42-03.50
21 Sanchez, Alex Harrison Hig 42-11.00 41-10.00
22 Holmes, Anthony Cherokee Tra 40-01.00 41-09.00
23 Gentry, Jt Columbine Hi 41-01.50 41-04.00
24 Blair, Bryce Cherry Creek 44-04.50 41-03.00
24 Murray, Ben ThunderRidge 41-08.50 41-03.00
24 Bieber, David Littleton Hi 41-05.50 41-03.00
27 Baker, Mike Littleton Hi 42-07.00 41-00.50
28 Annibel, Chandler ThunderRidge 40-09.50 41-00.00
29 Chavez, Nick Denver East 40-08.50 40-05.50
30 Arps, Joseph Denver South 38-07.50 40-05.00
31 Hersey, Daniel Legend High 38-09.00 40-03.00
32 Gibson, Anthony Columbine Hi 39-06.00 39-03.50
33 Lewis, Tyler Arvada West 38-07.25 38-08.00
34 Condill, Jacob Chaparral Hi 39-08.00 38-05.00
35 Cohn, Joshua Dakota Ridge 39-03.00 38-02.00
36 Suttle, Nehemiah Overland Hig 39-06.50 37-06.50
37 Fox, Joey Evergreen Hi 41-01.50 37-06.00
38 Rose, Peyton Valor Christ 38-07.50 37-03.00
39 Nisenwanier, Jason Harrison Hig 38-07.75 37-02.00
40 Williams, Trevor Rock Canyon 38-02.50 37-00.00
41 Rivenes, Deven Arvada West 34-11.50 36-08.00
-- Hanna, Zach Rock Canyon 30-08.50 ND
-- Wiese, Hunter Overland Hig 35-03.75 ND
-- Linch, Tyler Rock Canyon 36-03.50 ND
-- Johnson, Sean Mullen High 34-04.00 ND
-- Deitrich, Nathan Mullen High 34-09.50 ND
-- Chin, Asten Overland Hig 35-08.00 ND
-- Gaiter, Matthew Chatfield Hi 46-05.25 ND
-- Anderson, Logan Columbine Hi 42-06.00 ND
-- Barley, Justin Chatfield Hi 36-08.50 ND
-- Soderlin, Jacob Dakota Ridge 36-06.50 ND
-- Gorton, Dawson Dakota Ridge 36-02.50 ND
-- Grady, Ryan Arvada West 36-05.50 ND
-- Case, Andrew Arapahoe Hig 37-01.25 ND
-- Romero, Issac Bear Creek H 37-05.00 ND
-- Gilleland, Garrett Bear Creek H 36-05.25 ND
-- Auman, Allen Heritage Hig 38-05.00 ND
-- Simmons, Lavelle George Washi 33-11.00 ND
-- Jornod, Spencer Legend High 34-02.00 ND
-- Gunter, Nicholas Legend High 34-00.00 ND
-- Bartholomew, Austin Denver South 33-09.00 ND
-- Moreno, Gabe Denver East 31-05.50 ND
-- Hakes, Ben Evergreen Hi 40-09.00 ND
-- Knox, Aaron Denver South 29-08.00 ND
Boys Shot Put
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
==============================================================================
Finals
1 Parker, James Cherry Creek 53-08.00 53-08.00 10
2 Obinnah, Chukwuma Grandview Hi 53-03.00 53-03.00 8
3 Duckworth, James ThunderRidge 50-03.00 50-03.00 6
4 Gardner, Weston Heritage Hig 48-04.50 50-01.00 5
5 Delaney, Christian Arapahoe Hig 48-08.00 49-08.00 4
6 Hayes, Ricky Grandview Hi 48-05.50 49-03.00 3
7 Pino, Aron Littleton Hi 46-06.00 46-06.00 2
8 Clay, Davis Valor Christ 45-07.50 45-07.50 1
9 Thompson, Logan Grandview Hi 45-05.00 45-06.50
Boys Discus Throw
========================================================================
Name Year School Seed Prelims
========================================================================
Preliminaries
1 Gardner, Weston Heritage Hig 152-02 158-09q
2 Parker, James Cherry Creek 160-07 158-08q
3 Anderson, Logan Columbine Hi 142-07 143-10q
4 Delaney, Christian Arapahoe Hig 133-02 139-06q
5 Condill, Jacob Chaparral Hi 144-03 139-01q
6 Duckworth, James ThunderRidge 128-07 134-07q
7 Gaiter, Matthew Chatfield Hi 156-00 134-03q
8 Birotte, Trey Grandview Hi 128-09 133-10.50q
9 Estrada, Ruben Cherokee Tra 134-06 130-09q
10 Sanchez, Alex Harrison Hig 129-11 130-04
11 Nayman, Gryphon Cherry Creek 129-02 129-08
12 Monahan, Sutherland Rock Canyon 120-02 128-06
13 Murray, Ben ThunderRidge 127-05 128-02
14 Fox, Joey Evergreen Hi 135-01 127-06
15 Phegley, Tristan Columbine Hi 115-02 126-01
16 Rizzuto, Robert Arvada West 117-05 124-05
17 Gerow, Justin Valor Christ 24-06.50 121-02
18 Nisenwanier, Jason Harrison Hig 121-04 121-00.50
19 Clay, Davis Valor Christ 115-09 119-08.50
20 Hatfield-Woodard, Tyler Littleton Hi 123-03 118-10
21 Hanson, Benjamin Arapahoe Hig 120-06 118-06
22 Michael, Alex Chaparral Hi 118-01 118-05
23 Gunter, Nicholas Legend High 109-10 118-01.50
24 Ridley, Donovan Cherokee Tra 116-00 117-00
25 Rasmussen, Cage Chaparral Hi 108-10 116-11
26 Shillingburg, Colin Evergreen Hi 123-01 116-08.50
27 Pino, Aron Littleton Hi 139-11 116-04
28 Raitz, Nicholas Arapahoe Hig 114-08 115-08
29 Pitcher, Perry Columbine Hi 117-09 115-05
30 Cohn, Joshua Dakota Ridge 118-04 114-00
31 Velazquez, Erick Harrison Hig 106-00 113-09.50
32 Annibel, Chandler ThunderRidge 105-02 110-09
33 Desisto, Anthony Cherokee Tra 113-03 110-05
34 Lee, Joseph Bear Creek H 119-05 109-11.50
35 Auman, Allen Heritage Hig 121-08 106-09.50
36 Jornod, Spencer Legend High 120-06 106-02
37 Rose, Preston Valor Christ 109-11 106-00
38 Baker, Mike Littleton Hi 114-03 104-05
39 Chavez, Nick Denver East 103-10 103-11
40 Hersey, Daniel Legend High 104-02 103-01
41 Williams, Trevor Rock Canyon 100-01 102-06
-- Linch, Tyler Rock Canyon 100-00 ND
-- Wiese, Hunter Overland Hig 90-02 ND
-- Grady, Ryan Arvada West 102-06 ND
-- Quick, Ramiree Overland Hig 79-08 ND
-- Weil, Aaron Mullen High 109-08 ND
-- Suttle, Nehemiah Overland Hig 99-01 ND
-- Bartholomew, Austin Denver South 48-08 ND
-- Simmons, Lavelle George Washi 89-10.50 ND
-- Ramiez, Julian Bear Creek H 86-06 ND
-- Knox, Aaron Denver South 89-04 ND
-- Blair, Bryce Cherry Creek 106-11 ND
-- Hunts, John Chatfield Hi 86-03 ND
-- Lewis, Tyler Arvada West 104-11 ND
-- Rea, Shane Grandview Hi 103-09 ND
-- Parker, Jace Heritage Hig 96-02 ND
-- Sexton, Tyler Chatfield Hi 84-08 ND
-- Arps, Joseph Denver South 94-00 ND
-- Moreno, Gabe Denver East 63-02 ND
-- Johnson, Sean Mullen High 79-07 ND
-- Demgen, Derick Dakota Ridge 113-03 ND
-- Quiros, Damien Mullen High 116-00 ND
-- Gilleland, Garrett Bear Creek H 118-04 ND
-- Moss, Robert Grandview Hi 21-09.50 ND
-- Gause, Ethan Dakota Ridge 88-03 ND
Boys Discus Throw
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
==============================================================================
Finals
1 Parker, James Cherry Creek 158-08 160-02 10
2 Gardner, Weston Heritage Hig 158-09 158-09 8
3 Condill, Jacob Chaparral Hi 139-01 146-00 6
4 Anderson, Logan Columbine Hi 143-10 143-10 5
5 Delaney, Christian Arapahoe Hig 139-06 139-06 4
6 Duckworth, James ThunderRidge 134-07 137-11 3
7 Gaiter, Matthew Chatfield Hi 134-03 134-03 2
8 Birotte, Trey Grandview Hi 33-10.50 133-10.50 1
9 Estrada, Ruben Cherokee Tra 130-09 130-09
Mixed 100 Yard Dash
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Garrison, Hayes M Cherokee Tra 15.17 +0.0
2 Gates, Lauren W Unattached 18.03 +0.0
Mixed 200 Yard Dash
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Garrison, Hayes M Cherokee Tra 31.52 +0.0
2 Gates, Lauren W Unattached 39.24 +0.0
Women - Team Rankings - 19 Events Scored
==============================================================================
1) Cherokee Trail High School 166 2) Valor Christian High Scho 64
3) Cherry Creek High School 55 4) ThunderRidge High School 52
5) Arapahoe High School 45 5) Rock Canyon High School 45
5) Grandview High School 45 8) Smoky Hill High School 44
9) Evergreen High School 30 10) Chaparral High School 28
11) Mullen High School 26 12) Overland High School 22
13) Littleton High School 21 14) Denver East High School 18
15) Arvada West High School 15 16) Columbine High School 11
17) Chatfield High School 10 17) Dakota Ridge High School 10
19) Harrison High School 9 20) Legend High School 8
21) George Washington High Sch 7 22) Heritage High School 5
23) Wheat Ridge High School 2 24) Bear Creek High School 1
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
==============================================================================
1) Grandview High School 83 2) Valor Christian High Scho 79
3) Arapahoe High School 66.50 4) Cherry Creek High School 64.50
5) ThunderRidge High School 46 6) Chaparral High School 45
7) Cherokee Trail High School 37 8) Smoky Hill High School 35
8) Bear Creek High School 35 10) Heritage High School 25
10) Denver South High School 25 12) Arvada West High School 23
13) Overland High School 20 14) Rock Canyon High School 18.50
15) Mullen High School 18 16) Denver East High School 17
17) Legend High School 14.50 18) Columbine High School 13
19) Harrison High School 10.50 20) Littleton High School 10
21) Evergreen High School 7.50 22) George Washington High Sc 4.50
23) Chatfield High School 2 24) Dakota Ridge High School 0.50
More news |