|
Published by on Mar 6th 2016, 6:08pm
Licensed to University of Illinois - Site License
HY-TEK's Meet Manager 3/5/2016 03:23 PM
2016 First to the Finish Charger Indoor Invitational
Results
Event 1 Boys 4x800 Meter Relay Class A
===================================================================
Meet Record: # 8:16.51 3/8/2014 Belleville West
School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Mahomet-Seymour 8:23.82 2
2 Oswego 8:24.17 2
3 Danville 8:24.28 2
4 Geneva 8:26.19 2
5 Belleville West 8:27.05 2
6 Plainfield North 8:41.10 2
7 Galesburg 8:51.81 2
8 Lane Tech 8:58.40 1
9 Plainfield South 9:07.51 1
10 Dunlap 9:11.80 1
11 Centennial 9:13.32 1
12 Edwardsville 9:15.22 2
13 Normal West 9:18.39 1
14 Waubonsie Valley 9:38.18 1
15 Bloomington 10:07.04 1
Event 2 Boys 60 Meter Hurdles Class C
===================================================================
Meet Record: # 8.75 3/8/2014 Manny Bofah (Plainfield North)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Torres, Daval 11 Edwardsville 9.23 2
2 Devenuto, Danny 10 Plainfield North 9.35 2
3 Adams, Cortlund 9 Oswego 10.35 1
4 Zhu, Allen 9 Dunlap 10.59 2
5 Woods, Ethan 11 Waubonsie Valley 10.65 1
6 Badali, Matt 9 Plainfield South 11.03 2
7 Kolawole, Emeka 10 Lane Tech 11.13 2
8 Zboril, Jacob 10 Mahomet-Seymour 11.37 1
9 Guntupalli, Teja 9 Centennial 12.22 1
Event 3 Boys 60 Meter Hurdles Class B
===================================================================
Meet Record: # 8.32 3/7/2015 Travis Anderson (Edwardsville)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Griebe, Matt 11 Edwardsville 8.42 2
2 Cervantez, Nic 12 Galesburg 9.22 2
3 Hass, Adam Plainfield North 9.23 2
4 McGee, Trevoun 11 Normal West 9.56 1
5 Person, Dedrick 11 Bloomington 9.76 2
6 Josephs, Xavier 11 Lane Tech 9.92 1
7 Linne, Austin 12 Lanphier 10.03 1
8 McClain, John 10 Dunlap 10.25 2
9 Miller, Garrett 10 Geneva 10.32 2
10 Chamberlain, Trey Richwoods 10.41 2
11 Longfellow, Andrew 11 Mahomet-Seymour 10.48 1
12 Badgley, Nate 10 Waubonsie Valley 10.76 1
13 Rayburn, Zach 9 Plainfield South 10.81 1
14 Hart, Nathan 9 Oswego 11.63 1
Event 4 Boys 60 Meter Hurdles Class A
===================================================================
Meet Record: # 8.12 3/7/2015 Isaiah Michl (Edwardsville)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Anderson, Travis 11 Edwardsville 8.16 3
2 Kirkwood, Tyler 12 Waubonsie Valley 8.18 3
3 Berry, Ricky 11 Belleville West 8.58 3
4 Harris, Tracker 11 Dunlap 8.68 3
5 Buckley, Aushion 12 Richwoods 8.73 2
6 Flot, River 11 Normal West 8.86 2
7 Bommarito, Kaemon 12 Bloomington 8.93 2
8 Thoms, Ben 11 Plainfield South 9.08 2
9 Ratini, Adam 11 Plainfield North 9.16 2
10 Broomfield, Marvin 9 Lanphier 9.20 3
11 Cabrera, Paul 11 Galesburg 9.45 2
12 Glass, Robert 12 Geneva 9.48 3
13 Mustafa, Cameron 18 Centennial 9.59 1
14 Banks, Michael 11 Lane Tech 9.72 1
15 Breske, Devin 11 Oswego 9.88 1
16 Davis, Brooks 12 Mahomet-Seymour 10.21 1
Event 5 Boys 3200 Meter Run Class C
================================================================
Meet Record: # 10:11.49 3/3/2012 Austin Webster (United Township)
Name Year School Finals
================================================================
1 Butcher, Brian 11 Mahomet-Seymour 9:58.34#
2 Kredell, Ryan 9 Geneva 10:15.29
3 Knowlton, Christian 9 Plainfield South 10:25.75
4 Kivela, Erik 11 Oswego 10:35.58
5 Huckelberry, Tyler 11 Danville 10:38.52
6 Brandt, Spencer 10 Plainfield North 10:39.25
7 Sweeney, Girard 11 Waubonsie Valley 10:43.95
8 Bush, Gabriel 9 Normal West 10:52.44
9 Costello, Vince 11 Lane Tech 10:54.15
10 Robben, Luke 10 Belleville West 11:01.23
11 Tow, Dane 9 Dunlap 11:16.23
12 Farrar, Tyler 11 Edwardsville 11:36.53
13 Boolman, Connor 12 Bloomington 13:46.79
-- Burrows, Aaron 9 Galesburg DQ 1 Lap short
Event 6 Boys 3200 Meter Run Class B
================================================================
Meet Record: # 9:49.88 3/2/2013 Caleb Hummer (Danville)
Name Year School Finals
================================================================
1 Walmer, Andrew 11 Mahomet-Seymour 10:01.77
2 Rodgers, Josh 9 Geneva 10:07.35
3 Willison, Jake 10 Plainfield South 10:09.70
4 Blackmore, Riley 12 Waubonsie Valley 10:10.11
5 Suchy, James 11 Plainfield North 10:11.47
6 Bradford, Mitchel 10 Oswego 10:12.29
7 Powell, William 11 Danville 10:12.67
8 McQueen, Colin 10 Normal West 10:50.05
9 Ocampo, Ladislao 11 Lane Tech 10:56.96
10 Tow, Clark 12 Dunlap 10:57.04
11 Schoenthal, Jacob 11 Edwardsville 10:57.40
Event 7 Boys 3200 Meter Run Class A
================================================================
Meet Record: # 9:26.57 3/2/2013 Caleb Beck (Oswego)
Name Year School Finals
================================================================
1 Davis, Jon 12 Oakwood 9:21.62#
2 Keeble, Alex 12 Mahomet-Seymour 9:24.06#
3 Sebok, Jack 12 Plainfield North 9:38.37
4 Peterson, Bennett 11 Oswego 9:51.49
5 Way, Carl 12 Danville 10:05.03
6 Prenzler, Roland 9 Edwardsville 10:08.17
7 Freitag, Christian 11 Waubonsie Valley 10:12.24
8 Evans, Jordan 12 Geneva 10:13.04
9 Schoessling, Nicholas 11 Lane Tech 10:22.11
10 Bhatia, Andy 12 Plainfield South 10:23.66
11 Fick, Drew 11 Dunlap 10:24.40
12 Zinn, Ben 11 Normal West 10:33.39
13 Doud, Jack 11 Bloomington 10:33.77
14 Blisset, Gavin 10 Lanphier 10:46.82
15 Guerrero, Jackson 11 Richwoods 11:55.95
Event 8 Boys 60 Meter Dash Class C
===================================================================
Meet Record: # 7.24 3/7/2015 Rob Spalding (Centennial)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Corbett, Kendall Hillcrest 7.30 2
2 Lewis, Anthony 12 Belleville West 7.34 3
3 Cook, Marshaun 9 MacArthur 7.44 3
4 White, Justin 11 Edwardsville 7.46 3
5 Ramirez, Kobe 9 Galesburg 7.52 3
6 Daubaris, Justin 11 Danville 7.54 2
7 Murray, Bobby 10 Geneva 7.57 1
8 Colvin, Dwight 9 Centennial 7.58 2
9 Docks, Ezra 10 Plainfield North 7.59 3
10 Hall, T'Naleg 10 Richwoods 7.66 2
11 Castro, Nick 11 Waubonsie Valley 7.70 1
12 Manaog, Earl 10 Lane Tech 7.72 3
13 Callion, Justen 9 Oswego 7.74 2
14 Brown, Jalen 10 Plainfield South 7.80 2
15 Kauk, Jacob 10 Dunlap 7.91 1
16 Wilburn, David 12 Normal West 8.06 1
17 Banks, Darius 11 Bloomington 8.09 1
18 Beck, Dameion 11 Lanphier 8.16 3
Event 9 Boys 60 Meter Dash Class B
===================================================================
Meet Record: # 7.08 3/7/2015 Ja'far Muhammad (Centennial)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Davis, Kendell 12 Edwardsville 7.26 3 7.258
2 Watson, Dave 12 Normal West 7.26 3 7.259
3 Amerson, Micah 10 MacArthur 7.34 3
4 Stanford, Brandon 11 Lane Tech 7.38 3
5 Finley, Brent 12 Bloomington 7.39 3
6 Hill, Ni'el 10 Belleville West 7.46 3
7 Martin, Darrell 12 Galesburg 7.51 2
8 Jackson, Tyreke 10 Waubonsie Valley 7.54 1
9 Olenek, Andrew 9 Geneva 7.56 2
10 Wilson, Yamen 12 Danville 7.57 1
11 Beard, Tarrance 12 Centennial 7.58 3
12 Bland, Cameron 10 Richwoods 7.64 1
13 Registe, Brian 10 Plainfield North 7.70 2 7.697
14 Williams, Mulik 10 Lanphier 7.70 2 7.698
15 Mercado, Matt 9 Plainfield South 7.75 1 7.743
16 Jong, Max 10 Dunlap 7.75 1 7.747
17 Mansfield, Ross 12 Mahomet-Seymour 7.81 1
18 Metrou, Nick 11 Oswego 7.82 2
Event 10 Boys 60 Meter Dash Class A
===================================================================
Meet Record: # 6.99 3/7/2015 Cary Lockhart (Bloomington)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Eiker, Josh 12 Galesburg 6.90# 3
2 Lockhart, Cary 11 Bloomington 6.95# 3
3 Gordon, Vincent 12 Centennial 7.00 3
4 Buchanan, Deshon 12 Belleville West 7.05 3
5 Reed, Ronald 10 MacArthur 7.11 3
6 Taormina, Justin 12 Geneva 7.14 3
7 Ivy, Melvin 12 Plainfield South 7.17 2 7.163
8 Tincher, Devonte' 11 Edwardsville 7.17 2 7.165
9 Sylvester, Najee 11 Hillcrest 7.30 2
10 Stiffend, Joe 10 Plainfield North 7.40 2
11 Petty, Tre'Von 10 Waubonsie Valley 7.42 1 7.419
12 Strange, Steven 12 Oswego 7.42 2 7.420
13 Williams, Kyle 12 Lane Tech 7.43 3
14 Herron, Dearis 11 Lanphier 7.47 1
15 Watson, Tovion 11 Danville 7.54 1
16 Pegues, Bryson 11 Richwoods 7.70 1
17 Forrest, Dajour 12 Normal West 7.99 2
18 Roberts, Daunte 9 Mahomet-Seymour 8.12 1
19 Kruger, Nathan Dunlap 8.13 1
Event 11 Boys 800 Meter Run Class C
===================================================================
Meet Record: # 2:05.24 3/3/2012 Matthew Chupp (Mahomet-Seymour)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 DeGroot, Matt 12 Normal West 2:03.34# 2
2 Klaus, Matt 11 Waubonsie Valley 2:04.29# 2
3 Holba, Andrew 10 Plainfield South 2:08.92 2
4 Aidan, Carr-Clennon 10 Geneva 2:11.13 2
5 Vanderhei, Noah 10 Oswego 2:11.75 2
6 Renteria, Isreal 12 Belleville West 2:12.80 2
7 Williams, Garret 10 Mahomet-Seymour 2:15.41 2
8 Johnston, Cameron 11 Edwardsville 2:17.14 1
9 Bandera, Uriel 10 Lane Tech 2:20.36 2
10 Wells, Connor 9 Plainfield North 2:21.30 2
11 Wilson, Caden 9 Galesburg 2:21.36 1
12 Westrum, Devin 11 Lanphier 2:21.99 1
13 Paudel, Shivom 9 Dunlap 2:23.75 1
14 Olson, Quinn 9 Bloomington 2:24.52 1
15 Rangel, Roberto 9 Danville 2:24.82 1
16 Hornbrook, Henry 9 Centennial 2:30.19 1
17 Betts, Terrance 12 Richwoods 2:31.88 1
Event 12 Boys 800 Meter Run Class B
===================================================================
Meet Record: # 2:01.02 3/3/2012 Eli Johnson (Mahomet-Seymour)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Dunn, Tyler 10 Normal West 2:02.20 2
2 Colvin, Justin 12 Waubonsie Valley 2:02.80 2
3 Dau, Tyler 11 Geneva 2:03.55 2
4 Nunez, Andrew 11 Plainfield South 2:03.60 2
5 Kelty, Owen 12 Oswego 2:06.25 2
6 Reed, Jimmy 10 Belleville West 2:07.88 2
7 Fernandez, Pedro 12 Lane Tech 2:09.62 2
8 Davis, Kaelan 9 Mahomet-Seymour 2:11.84 1
9 Hennig, Wyatt 10 Edwardsville 2:12.53 2
10 Gavino-DaCosta, Gabe 10 Dunlap 2:15.70 1
11 Brown, Terrill 11 Bloomington 2:15.96 1
12 Willhalm, Patrick 11 Plainfield North 2:16.41 2
13 Soto, Rafael 11 Galesburg 2:16.92 1
14 Carter, Johnathan 11 Lanphier 2:22.08 1
15 Nieto, Jesus Hillcrest 2:22.76 1
16 Lee, Michael 9 Centennial 2:24.79 1
17 Webster, Missiah 10 Richwoods 2:30.83 1
18 Ramos, Luis 9 Danville 2:33.02 1
Event 13 Boys 800 Meter Run Class A
===================================================================
Meet Record: # 1:57.71 3/7/2015 Wes Schoenthal (Edwardsville)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Brown, Austin 12 Plainfield South 2:00.84 2
2 Hillegass, Alex 12 Normal West 2:00.96 2
3 York, Wes 10 Waubonsie Valley 2:01.10 2
4 Kuehl, Brian 11 Geneva 2:02.57 2
5 Boone, Collin 11 Oswego 2:03.03 2
6 Session, Tommy 12 Danville 2:03.54 2
7 Ernst, Nick 12 Belleville West 2:04.89 2
8 Obasiolu, Max 12 Lane Tech 2:06.69 2
9 Romano, Franky 10 Edwardsville 2:09.14 1
10 Stell, Luke 12 Plainfield North 2:10.51 2
11 Hodge, Ryan 10 Mahomet-Seymour 2:10.73 1
12 Chen, Daniel Dunlap 2:12.72 1
13 Price, Billy 12 MacArthur 2:12.88 1
14 Mehundrew, James 12 Lanphier 2:18.44 1
15 Warner, Sam 11 Bloomington 2:20.66 1
16 Slaughter, Marcus 9 Richwoods 2:31.74 1
Event 14 Boys 4x200 Meter Relay Class A
===================================================================
Meet Record: # 1:31.90 3/2/2013 Edwardsville
School Finals H#
===================================================================
1 Plainfield North 1:32.27 4
2 Bloomington 1:33.64 4
3 Galesburg 1:33.81 4
4 Hillcrest 1:35.47 3
5 Belleville West 1:35.52 3
6 Centennial 1:36.16 3
7 Lane Tech 1:36.65 3
8 MacArthur 1:36.66 3
9 Waubonsie Valley 1:38.17 2
10 Danville 1:38.70 1
11 Edwardsville 1:38.73 2
12 Lanphier 1:38.84 2
13 Oswego 1:39.57 1
14 Richwoods 1:40.15 2
15 Normal West 1:40.28 4
16 Mahomet-Seymour 1:40.37 1
17 Geneva 1:41.45 2
-- Dunlap DQ 1 Out of Exchange Zone
-- Plainfield South DQ 4 Out of Exchange Zone
Event 15 Boys 400 Meter Dash Class C
===================================================================
Meet Record: # 52.73 3/3/2012 James Cole (Belleville West)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jimenez, Brian 11 Oswego 54.27 4
2 Burke, Charles 11 Waubonsie Valley 54.64 4
3 Parker, Ian 11 Belleville West 54.66 3
4 Anderson, Travis 11 Edwardsville 54.91 4
5 Williams, Quemarii 9 Danville 55.21 4
6 Valentin, Oscar Richwoods 56.79 3
7 Rutledge, Evan 11 Geneva 57.67 3
8 Sweeney, Ian 11 Bloomington 57.91 4
9 Watkins, Jalen 10 Plainfield North 58.39 2
10 Gaona-Willis, Gayge 11 MacArthur 58.81 2
11 Collins, Anthony 12 Hillcrest 59.16 1
12 Westray, Austin 11 Centennial 59.35 1
13 Brown, Joshua 10 Lane Tech 59.78 3
14 Hosea, Parrish 10 Normal West 59.85 3
15 Friedman, Brogan 10 Dunlap 1:00.74 1
16 Villalvazo, Victor 9 Plainfield South 1:00.96 1
17 Thomas, Dontreious 11 Lanphier 1:02.54 2
18 Jesswein, Cody 12 Mahomet-Seymour 1:03.97 2
19 Polk, Quantrell 10 Galesburg 1:05.96 2
Event 16 Boys 400 Meter Dash Class B
===================================================================
Meet Record: # 52.22 3/3/2012 Moshood Adeyemo (Hillcrest)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jones, Adetunji 12 Bloomington 52.99 3
2 Spikener, Haneef 11 Waubonsie Valley 53.79 3
3 Moran, Luke 12 Oswego 53.89 3
4 Pruett, Austin 11 Plainfield South 54.58 3
5 Carroll, Madigan 9 MacArthur 55.02 3
6 Marshall, Nick 10 Normal West 55.40 2
7 Hart, Nathan 11 Centennial 55.69 1
8 Aguilar, Brian 10 Plainfield North 55.79 2
9 Krieger, Jack 10 Geneva 55.83 2
10 Whelan, Daniel 12 Dunlap 55.85 1
11 Davis, Brooks 12 Mahomet-Seymour 56.02 1
12 Adetayo, Emmanuel 12 Lane Tech 56.55 3
13 Wilson, Osahar 9 Danville 56.86 2
14 Goode, Tahj 10 Belleville West 57.82 2
15 Svymbersky, Jaxen 10 Richwoods 58.79 2
16 Dylan, Jernigan 11 Hillcrest 59.00 1
17 McCrary, Xavier 12 Lanphier 1:02.12 1
Event 17 Boys 400 Meter Dash Class A
===================================================================
Meet Record: # 50.35 3/7/2015 Steven Strange (Oswego)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Nathan, Tayjione 12 Hillcrest 50.49 3 50.481
2 Strange, Steven 12 Oswego 50.49 3 50.485
3 Partee, John 12 Plainfield South 51.73 3
4 Buck, Zeke 12 Geneva 51.86 3
5 Alston, David 12 Centennial 53.09 1
6 Bauman, Spencer 12 Waubonsie Valley 53.84 2
7 Herron, Dearis 11 Lanphier 53.88 3
8 Williams, Kyle 12 Lane Tech 53.98 2
9 Chamberlain, Trey Richwoods 54.27 2
10 Griebe, Matt 11 Edwardsville 54.43 2
11 Capezio, Anthony 9 Plainfield North 55.32 1
12 Wilson, Yamen 12 Danville 55.76 2
13 Whalen, Shawn 12 Dunlap 56.03 1
14 Cox, Jaylen 11 Belleville West 56.24 1
15 Billington, JJ 11 Normal West 57.56 2
16 Girouard, Nathan 11 Mahomet-Seymour 59.34 1
-- Ferguson, Carey 12 Bloomington DNF 3
Event 18 Boys 1600 Meter Run Class C
===================================================================
Meet Record: # 4:39.36 3/2/2013 Peter Johnsrud (Oswego)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Simon, Jackson 12 Oswego 4:41.12 2
2 Higueros, Julian 9 Lane Tech 4:41.72 2
3 Dunn, Tyler 10 Normal West 4:44.56 2
4 Keeble, Bryson 9 Mahomet-Seymour 4:46.11 2
5 Robben, Nate 11 Belleville West 4:53.75 2
6 Evans, Jordan 12 Geneva 4:53.78 2
7 Barfell, Brandon 9 Danville 4:57.39 2
8 Lathrop, Brad 12 Plainfield South 4:58.11 2
9 McCormick, Sam 11 Edwardsville 4:59.98 1
10 Soto, Daniel 9 Plainfield North 5:05.82 2
11 Jones, Erik 10 Bloomington 5:06.89 1
12 McGuire, Cedric 10 Waubonsie Valley 5:10.73 1
13 Svensson, Karl 9 Dunlap 5:18.26 1
14 Caro, Juan 9 Galesburg 5:25.70 1
15 Ervin, Jacob 11 Lanphier 5:38.67 1
16 Doty, Nick 9 Richwoods 6:00.04 1
17 Dickey, Conner 10 MacArthur 6:00.27 1
18 Broga, Matthew 11 Centennial 6:38.02 1
Event 19 Boys 1600 Meter Run Class B
===================================================================
Meet Record: # 4:30.07 3/8/2014 Jonathan Vara (Lane Tech)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Peterson, Bennett 11 Oswego 4:41.74 2
2 Williams-Davis, Sincere 10 Danville 4:41.78 2
3 Rader, Austin 11 Waubonsie Valley 4:42.27 2
4 Paramo, Omar Plainfield North 4:43.44 2
5 Cason, Hunter 12 Belleville West 4:45.51 2
6 Kinley, Glenn 11 Normal West 4:45.53 2
7 Rodgers, Josh 9 Geneva 4:46.97 2
8 Granados, Andy 12 Lane Tech 4:48.21 2
9 Merriweather, Steven 10 Plainfield South 4:51.75 2
10 Healey, Bricyn 12 Galesburg 4:52.00 2
11 Elkins, Patrik 11 Mahomet-Seymour 5:01.99 1
12 Hartmann, Max 9 Edwardsville 5:03.18 1
13 Doud, Nick 9 Bloomington 5:05.05 1
14 Reilly, Diarmuid 10 Centennial 5:11.31 1
15 Monge, Justin 10 Dunlap 5:11.47 1
16 Reed, Micha 9 MacArthur 5:16.26 1
17 Workheiser, Andrew Richwoods 5:27.68 1
18 O'Neal, Ja'Vion 11 Lanphier 5:27.89 1
19 Nieto, Jesus Hillcrest 5:30.52 1
Event 20 Boys 1600 Meter Run Class A
===================================================================
Meet Record: # 4:16.57 3/8/2014 Johnny Leverenz (Danville)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Warren, Heath 12 Springfield 4:25.02 2
2 Pommier, Gabe 11 Mahomet-Seymour 4:33.73 2
3 Gaytan, David 11 Oswego 4:34.18 2
4 Miller, Riley 12 Waubonsie Valley 4:35.13 1
5 Dyer, Hunter 12 Plainfield South 4:35.15 2
6 Cooley, Jeremiah 12 Danville 4:37.17 2
7 McGath, Brendan 12 Plainfield North 4:39.52 2
8 DeGroot, Matt 12 Normal West 4:39.56 2
9 Gichuru, Brian 11 Belleville West 4:43.59 2
10 Rivera, Jason 11 Lane Tech 4:44.10 2
11 Mason, Eric 12 Lanphier 4:46.90 2
12 Caskey, Brian 12 Geneva 4:52.07 1
13 Stewart, Joseph 12 Galesburg 4:53.11 1
14 Chen, Daniel Dunlap 4:54.07 1
15 Powell, Dan 9 Edwardsville 4:55.07 1
16 Bicknell, Austin 10 Bloomington 4:57.60 1
17 Lee, David 12 Centennial 5:07.81 1
18 Miller, Robbie 12 MacArthur 5:16.89 1
19 Guerrero, Jackson 11 Richwoods 5:31.98 1
Event 21 Boys 200 Meter Dash Class C
===================================================================
Meet Record: # 23.19 3/7/2015 Ja'far Muhammad (Centennial)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sylvester, Najee 11 Hillcrest 23.78 3
2 Amerson, Micah 10 MacArthur 24.05 3
3 Petty, Tre'Von 10 Waubonsie Valley 24.43 2
4 Torres, Daval 11 Edwardsville 24.53 3
5 Nieroda, Jakub 11 Lane Tech 24.73 2
6 Mitchell, Martise 10 Plainfield North 24.87 3
7 Ramirez, Kobe 9 Galesburg 24.99 2
8 Able, Tanario 12 Belleville West 25.06 1
9 Rhee, Michael 10 Dunlap 25.19 1
10 Murray, Bobby 10 Geneva 25.34 2
11 Metrou, Nick 11 Oswego 25.49 2
12 Leathers, Freddy 9 Richwoods 25.56 3
13 Whitehouse, Callan 10 Mahomet-Seymour 25.71 1
14 King, Vonterrius 9 Lanphier 26.10 2
15 Coleman, Will 10 Danville 26.25 3
16 Gildon, Demond 9 Plainfield South 26.67 1
17 Mendoza, Gabe 9 Normal West 27.74 1
18 Butts-Dugar, Jastin 9 Centennial 28.00 1
Event 22 Boys 200 Meter Dash Class B
===================================================================
Meet Record: # 22.68 3/7/2015 DeVaughn Hrobowski (Plainfield North)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Taormina, Justin 12 Geneva 23.90 2
2 Reed, Ronald 10 MacArthur 23.97 2
3 Grandison, Lionel 12 Waubonsie Valley 23.99 1
4 Finley, Brent 12 Bloomington 24.15 3
5 Mpembele, Chris 12 Galesburg 24.21 3
6 Hill, Ni'el 10 Belleville West 24.25 3
7 Boachie, Bright 12 Lane Tech 24.54 2
8 Chapman, David 11 Plainfield South 24.74 2
9 Broomfield, Marvin 9 Lanphier 24.77 3
10 Queen, Jason 11 Edwardsville 24.86 3
11 Registe, Brian 10 Plainfield North 24.93 2
12 Daubaris, Justin 11 Danville 25.00 1
13 Fraizer, Zac 11 Dunlap 25.07 1
14 Cowart, Will 11 Centennial 25.19 2
15 Diekoff, Josh 10 Richwoods 25.65 3
16 Roberts, Daunte 9 Mahomet-Seymour 27.01 1
17 Brandt-Trainer, Jordan 11 Normal West 28.51 1
Event 23 Boys 200 Meter Dash Class A
===================================================================
Meet Record: # 22.40 3/7/2015 Cary Lockhart (Bloomington)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Eiker, Josh 12 Galesburg 21.57# 4
2 Lockhart, Cary 11 Bloomington 22.21# 4
3 Gordon, Vincent 12 Centennial 22.39# 4
4 Nathan, Tayjione 12 Hillcrest 22.93 4
5 Spikener, Haneef 11 Waubonsie Valley 23.36 3
6 Harris, Tracker 11 Dunlap 23.47 1
7 Strange, Steven 12 Oswego 23.59 3
8 Stiffend, Joe 10 Plainfield North 23.65 2
9 Buck, Zeke 12 Geneva 23.68 3
10 Jackson, Rashid 11 Lane Tech 24.18 2
11 Cook, Marshaun 9 MacArthur 24.33 2
12 Davis, Kendell 12 Edwardsville 24.37 3
13 Wilson, Yamen 12 Danville 24.39 1
14 Kocanda, Reese 10 Plainfield South 24.40 2
15 Higgerson, Matt 12 Lanphier 24.50 3
16 DeHaan, Nathan 12 Mahomet-Seymour 25.32 1
17 Lenz, Brett 12 Normal West 26.45 1
Event 24 Boys 4x400 Meter Relay Class A
===================================================================
Meet Record: # 3:29.89 3/3/2012 Belleville West
School Finals H#
===================================================================
1 Plainfield North 3:29.66# 3
2 Plainfield South 3:30.52 3
3 Belleville West 3:37.34 3
4 Oswego 3:39.77 2
5 Waubonsie Valley 3:40.49 1
6 Galesburg 3:40.64 2
7 Bloomington 3:41.72 3
8 Lane Tech 3:43.34 3
9 Danville 3:43.50 1
10 Mahomet-Seymour 3:43.90 2
11 Richwoods 3:50.21 1
12 Centennial 3:51.33 1
13 Normal West 3:52.72 1
14 MacArthur 3:54.29 2
15 Edwardsville 3:55.12 2
16 Geneva 3:58.21 1
17 Dunlap 4:01.26 1
18 Lanphier 4:01.84 2
Event 25 Boys High Jump Class A
================================================================
Meet Record: # 6-06 3/2/2013 Devaughn Dix (Bloomington)
Name Year School Finals
================================================================
1 Griffin, Kendrick Lanphier 6-02.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04
P P O O XXO XXO XX
2 Newburn, Luther 12 Hillcrest 6-00.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02
P O O XO XO XXX
3 White, Justin 11 Edwardsville 6-00.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02
P P O O XXO XXX
4 Janca, Nick 11 Oswego 6-00.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02
P P O XXO XXO XXX
5 Lewis, Anthony 12 Belleville West 5-10.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
O O O O XXX
6 McGee, Trevoun 11 Normal West 5-10.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
O O O XO XXX
6 McConnaughey, Johnny 12 Plainfield North 5-10.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
P P O XO XXX
8 Kirkwood, Tyler 12 Waubonsie Valley 5-10.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
P XXO O O XXX
9 Bruce, Tyjuan 12 Bloomington 5-10.00
5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
O XO XXO XO XXX
10 Mansfield, Ross 12 Mahomet-Seymour 5-08.00
5-04 5-06 5-08 5-10
O O O XXX
11 Jackson, Teddy 10 Plainfield South 5-08.00
5-04 5-06 5-08 5-10
O XO O XXX
11 Creger, Scott 11 Geneva 5-08.00
5-04 5-06 5-08 5-10
P P XO XXX
13 Amerson, Micah 10 MacArthur 5-06.00
5-04 5-06 5-08
O O XXX
13 Neal, Josiah 10 Richwoods 5-06.00
5-04 5-06 5-08
XO O XXX
15 Oluyadi, David 11 Lane Tech 5-04.00
5-04 5-06
O XXX
Event 26 Boys High Jump Class B
================================================================
Meet Record: # 6-00 3/8/2014 Jared Samms (Plainfield North)
Name Year School Finals
================================================================
1 Lee, A'Jonte 10 Lanphier 6-03.00#
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-03 6-04
P P P O O XXO O XO XXO XXX
2 Webb, Dylan 10 Plainfield North 6-00.00#
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02
P P P P XXO XO XO XXX
3 Mikkelsen, Chris 11 Plainfield South 5-04.00
5-00 5-02 5-04 5-06
O O O XXX
4 Stevenson, Myleek Belleville West 5-04.00
5-00 5-02 5-04 5-06
XO O O XXX
5 Hanley, Billy Dunlap 5-02.00
5-00 5-02 5-04
XXO O XXX
6 Curry, Damion 10 Waubonsie Valley 5-00.00
5-00 5-02
O XXX
-- Lenz, Brett 12 Normal West NH
5-00
XXX
-- Ridgeway, Chanse 10 Bloomington NH
5-00
XXX
Event 27 Boys High Jump Class C
================================================================
Meet Record: # 6-00 3/3/2012 Tony Walker (Hillcrest)
Record Tie: # 6-00 3/7/2015 David Latimore (Plainfield North)
Name Year School Finals
================================================================
1 McNurlan, Jack 10 Plainfield North 5-10.00
4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00
P P P P O XO XXO XXX
2 Treadwell, Tyrone 10 Lanphier 5-08.00
4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10
P P XO O XO O XXX
3 Badgley, Nate 10 Waubonsie Valley 5-04.00
4-10 5-00 5-02 5-04 5-06
XXO O XXO O XXX
4 Bond, Kenneth 9 Edwardsville 5-04.00
4-10 5-00 5-02 5-04 5-06
P O O XO XXX
5 Brown, Dalen 9 Oswego 5-04.00
4-10 5-00 5-02 5-04 5-06
P P XO XXO XXX
6 Wilson, Jackson 10 Bloomington 5-02.00
4-10 5-00 5-02 5-04
O O XO XXX
7 Davis, Michael 11 Geneva 5-00.00
4-10 5-00 5-02
O O XXX
8 Hallas, Myles 10 Lane Tech 5-00.00
4-10 5-00 5-02
O XO XXX
9 Badali, Matt 9 Plainfield South 4-10.00
4-10 5-00
XO XXX
-- Brandt-Trainer, Jordan 11 Normal West NH
4-10
XXX
Event 28 Boys Pole Vault Class A
================================================================
Meet Record: # 14-03 3/7/2015 Nick Markese (Plainfield South)
Name Year School Finals
================================================================
1 Ashenbremer, Ryan 11 Normal West 15-06.00#
13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 16-00
P XO O O XO XXX
2 Bradford, Zachery 10 Bloomington 14-00.00
13-06 14-00 14-06
P O XXX
3 Buck, Zeke 12 Geneva 14-00.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00 14-06
P P P P P P XO O XXO XO XO XXX
4 Liss, Jacob 12 Waubonsie Valley 12-06.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00
P P P O XO O XO O XXX
5 Pompe, Jack 10 Dunlap 12-06.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00
P P P P P O O XO XXX
6 Blakeslee, Austin 12 Belleville West 12-06.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00
P P P P P P XO XXO XXX
7 Whitehouse, Callan 10 Mahomet-Seymour 12-00.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06
P P P P P XXO O XXX
8 Neville, Blake 10 Edwardsville 11-06.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00
P P P O XO XO XXX
9 Mikkelsen, Chris 11 Plainfield South 10-06.00
9-00 9-06 10-00 10-06 11-00
O O O O XXX
-- Buckley, Aushion 12 Richwoods NH
9-00
XXX
-- Edouard, Sabian 11 Lane Tech NH
9-00 9-06 10-00 10-06
P P P XXX
Event 29 Boys Pole Vault Class B
================================================================
Meet Record: # 12-06 3/2/2013 Dan Acton (Geneva)
Name Year School Finals
================================================================
1 Middleton, Jared 10 Oswego 12-00.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06
P P P P O XO O O XXO XXX
2 Baldwin, Lucas 11 Bloomington 11-00.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06
P P P P XO O XO XXX
3 Urban, Phillip 10 Lane Tech 10-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00
P P O O O O XXX
4 Pruiett, Michael 10 Plainfield South 9-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00
P O O O XXX
5 Fawbush, Chris 11 Edwardsville 9-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00
XO O O O XXX
6 Gupta, Aarush 12 Waubonsie Valley 9-00.00
8-00 8-06 9-00 9-06
O O O XXX
-- Brown, Grant 9 Mahomet-Seymour NH
8-00
XXX
-- Berry, Jacob 10 Geneva NH
8-00
XXX
Event 30 Boys Pole Vault Class C
================================================================
Meet Record: # 11-06 3/2/2013 Will Barrett (Geneva)
Record Tie: # 11-06 3/8/2014 Hunter Whitwood (Normal West)
Name Year School Finals
================================================================
1 Contreras, Jake 11 Plainfield South 10-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00
P O O O O O XXX
2 Helm, Mahlik 11 Bloomington 10-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00
P P O XO XO XO XXX
3 Ogilvie, Matthew 10 Oswego 9-06.00
8-00 8-06 9-00 9-06 10-00
P O O O XXX
4 Andrews, Boon 10 Geneva 8-06.00
8-00 8-06 9-00
O XO XXX
5 Cebulski, Corey 9 Mahomet-Seymour 8-06.00
8-00 8-06 9-00
XXO XO XXX
-- Duty, Tyler 9 Edwardsville NH
8-00
XXX
-- Schiro, Cam 9 Waubonsie Valley NH
8-00
XXX
Event 31 Boys Long Jump Class A
================================================================
Meet Record: # 22-03.50 3/2/2013 Julian Harvey (Edwardsville)
Name Year School Finals
================================================================
1 Newburn, Luther 12 Hillcrest 21-08.50
20-09.50 21-08.50 20-09 20-06.50
2 Taormina, Justin 12 Geneva 21-04.50
20-00.50 20-06 20-03 21-04.50
3 Herron, Dearis 11 Lanphier 20-04.75
19-01.50 20-04.75 19-06.50 FOUL
4 Oluyadi, David 11 Lane Tech 19-10.25
19-10.25 18-10.50 19-00.50
5 Johnson, Tu'Ron 10 Belleville West 19-08.50
18-10.25 16-07 17-04.50 19-08.50
6 Lockhart, Cary 11 Bloomington 19-04.00
16-08.50 19-04 15-05.25
7 Jackson, Teddy 10 Plainfield South 18-11.50
18-00.75 18-10.75 FOUL 18-11.50
8 Mansfield, Ross 12 Mahomet-Seymour 18-07.25
16-10.25 FOUL 18-07.25 18-02.50
9 Fraizer, Zac 11 Dunlap 18-03.50
FOUL 17-04.50 17-11 18-03.50
10 Hall, T'Naleg 10 Richwoods 18-02.00
15-10.50 17-05.50 17-10.25 18-02
11 Mustafa, Cameron 18 Centennial 18-00.75
FOUL 18-00.75 17-10.75 FOUL
12 Ross, Donte 10 Danville 17-10.25
12-00.50 16-11.50 9-09.50 17-10.25
13 Grandison, Lionel 12 Waubonsie Valley 17-04.00
17-01.75 16-10.50 16-05.75 17-04
14 Breske, Devin 11 Oswego 16-07.50
14-01.50 14-10.25 15-06.50 16-07.50
15 Brooks, Devlin 12 Normal West 16-07.25
16-07.25 16-04.75 15-01
16 Amerson, Titus 11 MacArthur 16-05.50
15-10.50 14-08.25 FOUL 16-05.50
-- Moss, Richard 12 Galesburg FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 32 Boys Long Jump Class B
================================================================
Meet Record: # 20-08.50 3/8/2014 Lonnie Buggs (Danville)
Name Year School Finals
================================================================
1 Buck, Zeke 12 Geneva 20-05.00
20-05 19-10 17-05.50 18-08
2 Stevenson, Myleek Belleville West 20-00.25
19-05 20-00.25 18-09.25 18-00
3 Minor, Tariq 12 Edwardsville 19-04.75
19-02 18-05 19-02.50 19-04.75
4 Cole, Eric 12 Galesburg 18-10.50
FOUL 18-10.50 18-06.50 18-04.75
5 Lyons, Avery 11 Bloomington 18-09.75
17-08 FOUL FOUL 18-09.75
6 Hassan, Hassan 12 Lane Tech 18-09.50
18-09.50 17-06.75 FOUL 18-05.75
7 Chapman, David 11 Plainfield South 18-07.25
FOUL 18-06 18-01 18-07.25
8 Greenwood, David Oswego 18-01.50
18-01.50 16-10 12-05.75 16-07
9 Capezio, Anthony 9 Plainfield North 17-11.00
15-08 17-10.75 17-03 17-11
10 Coakley, Jack 12 Normal West 17-06.75
17-06.75 14-02.50 17-02.50 17-02.25
11 Westray, Austin 11 Centennial 17-04.75
15-05.75 16-11.50 17-04.75 16-11.75
12 Jackson, Daquan 12 Lanphier 17-02.50
17-02.50 FOUL 15-11.25 FOUL
13 Mack, Michael 12 Danville 16-11.00
14-07.75 15-11 16-11 16-07.75
14 Grandison, Marshawn 10 Waubonsie Valley 16-10.00
16-09.75 16-02.75 16-10 16-02.75
15 Maitlen, Matthew 10 Mahomet-Seymour 16-08.00
FOUL 15-10.75 16-08 16-01.50
16 Gaona-Willis, Gayge 11 MacArthur 16-06.50
16-06.50 FOUL 15-11.25 16-04.25
17 Neal, Josiah 10 Richwoods 15-08.50
12-00 14-07.50 14-09.50 15-08.50
18 Johnsen, Jake Dunlap 15-04.50
FOUL FOUL 15-04.50 FOUL
Event 33 Boys Long Jump Class C
================================================================
Meet Record: # 20-09.50 3/2/2013 Antoine Davis (Belleville West)
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Rodney 10 Edwardsville 19-07.25
18-07.50 19-07.25 16-11 PASS
2 Ratini, Adam 11 Plainfield North 18-10.50
18-10.50 18-02 18-02.50 16-02
3 Murray, Bobby 10 Geneva 18-08.75
18-00 18-08.75 18-04.50 17-04.50
4 Hosea, Parrish 10 Normal West 18-08.00
18-08 17-09.50 18-02.50 FOUL
5 Hallas, Myles 10 Lane Tech 18-07.00
18-07 FOUL 17-03.75 18-01
6 Castro, Nick 11 Waubonsie Valley 18-05.25
FOUL FOUL 16-10.50 18-05.25
7 Martin, Darrell 12 Galesburg 17-10.25
FOUL 17-10.25 17-07 12-00.50
8 Smith, Da' Kari 10 Hillcrest 17-06.50
16-04.25 17-00.25 17-06.50 14-07.25
9 Treadwell, Tyrone 10 Lanphier 17-00.25
16-02.50 16-00.50 16-10 17-00.25
10 Taylor, Matt 10 Danville 17-00.00
17-00 16-09.50 16-07 FOUL
11 Zhu, Allen 9 Dunlap 16-09.50
15-08.75 16-00.75 16-09.25 16-09.50
11 Gunn, Darrius 10 Bloomington 16-09.50
16-02.50 16-01.50 16-09.50 FOUL
13 Morris, Aaron 10 Richwoods 16-09.25
16-09.25 14-06.25 14-02.50 15-11.25
14 Stagnolia, Jayden 9 Plainfield South 16-00.50
15-03.50 15-11 16-00.50 15-00.75
15 Erdey, Thomas 10 Mahomet-Seymour 15-06.50
15-06.50 14-06.50 13-09 14-00.50
16 Colvin, Dwight 9 Centennial 15-05.25
14-06.50 13-03 15-05.25 15-02
17 Norwood, Corey 11 MacArthur 15-03.00
FOUL 14-04 FOUL 15-03
Event 34 Boys Triple Jump Class B
================================================================
Meet Record: # 43-04.50 3/2/2013 Garrett Lyle (Bloomington)
Name Year School Finals
================================================================
1 Parker, Ian 11 Belleville West 43-04.50#
40-00.50 41-04.25 43-04.50 43-02.50
2 Nieroda, Jakub 11 Lane Tech 39-10.00
35-08.50 38-01 39-10 38-06.50
3 Harvey, Marqus 11 Bloomington 39-09.00
38-09.25 39-08 FOUL 39-09
4 Jackson, Daquan 12 Lanphier 38-10.00
37-03.50 38-07.25 38-06.50 38-10
5 Moss, Richard 12 Galesburg 38-04.50
36-11.25 36-11 36-08.75 38-04.50
6 Townsend, Jack 9 Edwardsville 37-08.50
36-01 FOUL 37-08.50 35-01
7 Burke, Kyle 9 Plainfield North 36-04.25
36-04.25 35-04.25 35-02 36-00
8 Lattimore, Dallas 9 Danville 36-02.75
34-09.50 36-02.75 35-01.75 35-10.50
9 Longfellow, Andrew 11 Mahomet-Seymour 34-11.50
34-04.50 34-05 34-05 34-11.50
10 Curry, Damion 10 Waubonsie Valley 34-05.50
FOUL 33-08.50 34-02 34-05.50
11 Maro, Jake 9 Plainfield South 34-01.50
32-08 33-01 FOUL 34-01.50
12 Aagesen, Andrew 9 Oswego 33-08.25
33-08.25 30-08.25 29-04.25 FOUL
13 Ramage, Ben 12 Geneva 31-08.50
31-06.25 31-08.50 30-10.25 PASS
-- Neal, Josiah 10 Richwoods FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 35 Boys Triple Jump Class C
================================================================
Meet Record: # 42-01 3/2/2013 Coree Harrell (Bloomington)
Name Year School Finals
================================================================
1 Ghess, Carl 12 Lanphier 39-00.75
39-00.75 FOUL 38-08.50 38-02.50
2 Marcano, Ayden 11 Lane Tech 38-05.00
FOUL FOUL FOUL 38-05
3 Singh, Michael 9 Edwardsville 36-06.50
FOUL 36-00.50 FOUL 36-06.50
4 Hass, Adam Plainfield North 36-06.50
35-08.25 FOUL 35-11.75 36-06.50
5 Lochbaum, Brenden 12 Geneva 36-05.75
FOUL 36-05.75 FOUL 36-03
6 DeVry, Devin 9 Waubonsie Valley 34-11.50
34-11.50 33-09.50 33-02 33-01.25
7 McWilliams, Tyler 10 Galesburg 34-10.00
34-10 FOUL 33-08.50 FOUL
8 Wade, Terry 11 Plainfield South 34-06.50
34-06.50 34-06.50 FOUL 33-05
9 Morris, Aaron 10 Richwoods 34-05.75
32-07 34-05.75 34-03 34-00
10 Taylor, Elmon 9 Danville 32-09.25
32-09.25 FOUL FOUL FOUL
11 Nelson, Collin 9 Oswego 29-06.00
28-10.50 FOUL 29-06 FOUL
-- Riggens, JT 10 Dunlap FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Jones, Adetunji 12 Bloomington FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 36 Boys Triple Jump Class A
================================================================
Meet Record: # 46-11 3/2/2013 Jamion Nash (Belleville West)
Name Year School Finals
================================================================
1 Newburn, Luther 12 Hillcrest 44-07.00
FOUL 42-07.50 44-02.25 44-07
2 Tincher, Devonte' 11 Edwardsville 43-08.25
43-08.25 43-02 42-11.50 43-00.50
3 Cervantez, Nic 12 Galesburg 39-05.00
39-01.25 39-05 39-00.50 37-08.50
4 Smith, Phillip 12 Lanphier 39-04.50
38-10.50 39-04.50 FOUL 38-06.25
5 Lyons, Avery 11 Bloomington 39-00.50
39-00.50 PASS PASS PASS
6 Adetayo, Emmanuel 12 Lane Tech 38-10.50
36-09.50 38-01 38-10.50 FOUL
7 Gillespie, CJ 12 Geneva 38-00.50
36-11 36-04.50 38-00.50 37-07.25
8 Buckley, Aushion 12 Richwoods 37-07.50
37-06.25 37-04 37-07.50 37-03
9 Jackson, Teddy 10 Plainfield South 37-05.00
36-10.50 36-02 FOUL 37-05
10 Mack, Michael 12 Danville 36-03.75
35-00.50 FOUL 36-03.75 FOUL
11 Grandison, Marshawn 10 Waubonsie Valley 35-08.75
35-08.75 34-07.50 34-11.25 34-06.75
12 Brooks, Devlin 12 Normal West 34-11.50
34-00 34-11.50 FOUL
13 Garcia, Noel 11 Oswego 34-09.00
FOUL FOUL FOUL 34-09
14 Hanley, Billy Dunlap 34-03.50
34-03.50 FOUL FOUL FOUL
-- Gumila, Jordan 11 Plainfield North FOUL
FOUL
Event 37 Boys Shot Put Class A
================================================================
Meet Record: # 58-01.50 3/2/2013 Luke Vaughn (Centennial)
Name Year School Finals
================================================================
1 Chappel, Desmond 11 Edwardsville 51-05.75
51-05.75 46-10 FOUL 49-06.50
2 Mayfield, Kolby 11 Danville 50-10.75
49-07.25 FOUL 50-03 50-10.75
3 Brown, Cole 12 Richwoods 49-09.50
FOUL FOUL FOUL 49-09.50
4 Evans, Parker 12 Centennial 49-05.25
49-05.25 FOUL FOUL FOUL
5 Haynes, Montell 12 Lanphier 49-02.75
48-02.25 46-09.50 49-02.75 47-10.75
6 Davis, Jack 12 Normal West 46-04.00
42-07.50 45-07.50 46-04 FOUL
7 Boenzi, John 12 Geneva 45-01.00
FOUL 44-10.25 45-01 FOUL
8 Snell, Max 12 Galesburg 43-10.00
42-07.25 43-05.75 43-10 43-05.50
9 Dillman, Bryce 11 Oakwood 43-09.50
42-05.50 FOUL 43-09.50 42-10.25
10 Klokkenga, Austin 10 Dunlap 43-05.50
41-07 42-07 41-06.50 43-05.50
11 Disney, Jake 12 Plainfield South 43-01.00
42-05.25 41-04.50 43-01 FOUL
12 Hilt, Carsen 12 Bloomington 42-08.25
40-08.25 FOUL 42-08.25 42-08
13 Olojo, Jeremiah 11 Lane Tech 41-09.50
39-05 40-06.25 41-09.50 41-08.50
14 Weimer, Zachary 12 Mahomet-Seymour 40-02.50
39-09.75 40-02.50 39-08.75 FOUL
15 Gleason, Jimmy 10 Oswego 35-02.50
FOUL FOUL 35-02.50 35-00.25
-- Puls, Richie 11 Waubonsie Valley FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 38 Boys Shot Put Class B
================================================================
Meet Record: # 53-00.50 3/3/2012 Vincent Valentine (Edwardsville)
Name Year School Finals
================================================================
1 Vollrath, Bryce 12 Richwoods 51-04.75
47-02.50 51-04.75 FOUL FOUL
2 Wachowski, Bruce 11 Edwardsville 49-02.00
40-03.75 FOUL FOUL 49-02
3 Baxton, Keston 11 Lanphier 48-01.25
FOUL FOUL FOUL 48-01.25
4 Capobianco, Danny 12 Geneva 45-04.25
41-07.75 45-04.25 44-02 43-10.25
5 Nelson, Jaiden 11 Danville 44-10.25
43-00.75 39-04 44-02 44-10.25
6 Finkbeiner, Peyton 12 Centennial 43-00.75
42-09.25 FOUL FOUL 43-00.75
7 Bernicky, Johnny 11 Plainfield North 42-10.00
40-00.50 41-10.75 40-00.50 42-10
8 Ricketts, Matt 11 Galesburg 42-07.50
FOUL 41-02.75 FOUL 42-07.50
9 Morris, Steven 12 Plainfield South 41-10.25
39-08.75 39-06.50 FOUL 41-10.25
10 Roeske, Mike 12 Waubonsie Valley 39-07.00
39-07 37-10.50 38-04.25 39-01.75
11 Cross, Kalon 11 Bloomington 39-05.00
39-05 37-02.50 37-03 38-03
12 Cabrerra, Derrick 11 Lane Tech 37-01.00
37-01 FOUL 36-11.50 FOUL
13 Adams, Tony 11 Normal West 36-07.50
35-09.50 36-07.25 36-07.50 FOUL
14 Rexroad, Lee 11 Mahomet-Seymour 33-07.00
33-07 FOUL 32-09.25 FOUL
15 Beard, Steven 11 Oswego 30-11.50
30-01.25 30-11.50 29-05 FOUL
Event 39 Boys Shot Put Class C
================================================================
Meet Record: # 46-06.25 3/2/2013 Joey Best (Edwardsville)
Name Year School Finals
================================================================
1 Scheib, Austin 11 Lanphier 45-02.00
43-05.25 43-05.75 43-08 45-02
2 Moultrie, Justin 10 Danville 44-07.50
FOUL FOUL 41-09.25 44-07.50
3 Hunke, Jacob 11 Plainfield North 43-11.00
FOUL 41-04 43-11 FOUL
4 Thornton, Kyle 11 Plainfield South 42-03.00
40-03.25 40-03.50 42-03 FOUL
5 Davis, Lucas Edwardsville 41-11.00
39-06.75 FOUL 41-11 40-06
6 Pawlak, Matt 12 Geneva 41-08.00
FOUL 40-03.25 FOUL 41-08
7 Forrest, Connor 10 Waubonsie Valley 41-04.25
37-06.50 35-00.25 40-00 41-04.25
8 Patacsil, Malakai 11 Richwoods 40-11.50
FOUL FOUL 40-11.50 40-05.75
9 Fredrickson, Jared 12 Galesburg 39-02.00
34-05.75 FOUL 31-11 39-02
10 Knox, Aush 12 Centennial 36-05.00
36-05 FOUL 35-03 35-05.75
11 Camphor, Jeremiah 11 Lane Tech 34-09.25
FOUL 34-09.25 32-09.25 31-02.50
12 Bart, Gavin Dunlap 34-06.00
33-10.25 33-09.50 34-06 34-03
13 Sorensen, Daniel Bloomington 32-04.25
31-03.50 FOUL 31-05.75 32-04.25
14 Maratea, Bailey 10 Oswego 29-07.50
29-03.50 29-07.50 27-10 25-11.50
|